Dandik okul yüksek lisansj

Şimdi istanbulda bir sürü yüksek lisans programları var.Geçenlerde zaim üniversitesinin yüksek lisans özel hukuk programına basvurdum.İü mezunu olmama rağmen alesimde 70 olmasına rağmen bilim sınavı ve mulakat yaptılar ve kabul etmediler.Şimdi ben dandik bir okul düsüncesiyle basvurdum kasmadım.Ortalamam kötü ama sonuçta okulda sabahattin zaim.Başvuranlar arasında en iyi ales benimdi sanırım.Buna rağmen parayla okuyacağımız bir okul nasıl kabul etmez?

Bilim sınavında ve mülakatta gerçekten yüksek lisans yapmak isteyip istemediğini ölçüyorlar. Paran da olsa amacının akademik kariyer olduğunu onlara kanıtlayamamışsın. Okul dandik de olsa gerçekten istekli adamları seçmeye çalışır.

  • dissendium  (11.07.17 01:55:14)
En iyi ales benimdi.Bilim sınavını da yapmıstm .Yuh yani ne kadar salakça.Torpil dönüyor dicem ama çok salakça bu okul için millet torpil mi kasiyo ?

  • sorunvar  (11.07.17 01:58:00)
En iyi ALES tek başına bir şey ifade etmiyor ki. Her şartın belli bir etki yüzdesi var. ALES şartının yüzdesi genelde yüzde 50 oluyor. Diploma notu, bilim sınavı gibi diğer şartlarla başka adaylar seni geçebilir. Kontenjan azsa torpil olabilir.

  • dissendium  (11.07.17 02:03:16)
Ortalama kaç?

  • bobinhoo  (11.07.17 02:16:38)
Ales'i pek takmıyor hocalar. Yök zorlamasıyla %50 etkisi var.

  • empedokles  (11.07.17 02:31:16)
Gelmis en iyi ales benimdi deyip duruyorvya ajdjfks. Ales ne? Ales beyin 0 mi yoksa sifirdan buyuk mu onu gosteriyor; baska bir sey degil. Bir de 70 almissin ki 100 bile alsan hicbir anlami yok, toplama yapabiliyorsun diye akademide basarili olacagini mi dusunecekler insanlar?

  • sendelemeden  (11.07.17 05:41:36)
70 ales çok değil(Standart Türkçe-Matematik bilgisiyle 75-80 garanti gibi. En azından ben öyle yapmıştım). Dandik diye adam yerine koymadığın bir okulun bile seni almaması üzücü.

  • top_secret  (11.07.17 09:44:16)