Sıcaklarda neler içiyorsunuz?

Alkol hariç. İlaçlarla alkolü karıştırmak istemiyorum.

Su içmekten bıktım. Maden suyu desen günde ikiden fazlası mideye zarar. Kahve ve çayı hava sıcak da olsa içiyorum ama soğuk bir şeyler de lazım. Siz neler içiyorsunuz? Alışveriş öncesi güzel ve fazla zahmetli olmayan önerilernizi alırım.

hava durumuna bir meydan okuma olarak çay içmeye devam ediyorum.

  • cay koy geliyorum  (11.07.17 00:44:28)
Bogurtlenli meyve cayi vb alip (siyah cay olmayan) soguk cay yapiyorum
Hem sekersiz hem lezzetli.

  • kuehles blondes  (11.07.17 00:44:36)
eğer kendi meyve suyunuzu yapma imkanınız varsa, alın az şekerle onu yapın. sonra buzla falan güzel olur. eğer yoksa aşağısı;

şeftalili soğuk çayı seviyorum da meret çok şekerli. bu yüzden onu maden suyu ile karıştırıp seyreltiyorum güzel oluyor. aslında bu öneriyi tüm içecekler için yapabilirsiniz.
  • dahili meddah  (11.07.17 00:44:57)
Ben şekerli şeyleri içmiyorum rahatsız ediyor.
Soda-limon-tuz (churchill)
Ayran
Su
Şekersiz türk kahvesi
Sütlü kahve
  • megalomaniac  (11.07.17 00:47:05)
Maden suyu, su

  • gozu acik sevisen yahudi  (11.07.17 00:49:38)
Soğuk sütle yapılan kahve müthiş oluyor. İçine ekstra 3-4 buz atınız.

  • l arrache coeur  (11.07.17 00:56:26)
İçine tarçın çubuğu atılmış su.
Sade maden suyu.
Naneli limonata (evde yapma ya da ev yapımı bulma imkanınız yok tavsiye etmiyorum.)
Soğuk kahve.
  • mutekebbir  (11.07.17 01:01:22)
frappe yapıyorum. su, kahve, süt, buz

  • cekilmis gayfe  (11.07.17 01:02:33)
limonlu soda (aromalı olan), vişneli soda, limonlu ice tea. bir de içecek muadili olarak karpuz öneriyorum. Foşş diye iç yangınını söndürüyor kahvaltıda

  • fallopian  (11.07.17 01:02:41)
Soguk kavun ya da karpuz, buzlu limonata.

  • stavro  (11.07.17 01:04:57 ~ 01:15:26)
en çok su.
sonra soğuk çay, limonata, kola ve meyva suyu. çok geniş skala oldu, biliyorum ama dolapta hepsi olunca döngüye girip içiyorum işte.

  • m e b  (11.07.17 01:05:07)
Ayran, manyak gibi ayran içiyorum.
Bir de limonata arada.
Su zaten standart.

Bir de naneli su değişik gelebilir. Ferahlatıcı oluyor, belki suda aroma olunca biraz daha idare edilebilir.
  • aychovsky  (11.07.17 01:05:31 ~ 01:09:53)
Su, maden suyu, soğuk yağsız sütlü filtre kahve

  • powerpufgirl  (11.07.17 01:07:24)
ya gerçekten benim de aklımdaydı aynı soru. hatta buraya sormayı düşünmüştüm lolxd fav'a attım. limonata yapıyorum, meyveli soda içiyorum ki çok içmek istemiyorum. soğuk kahveye dadandım ama hazır olanları hoşuma gitmiyo aslında. soğutucam diye espressoyu pişirip bekletmeye de üşeniyorum açıkçası. hazır limonata da çok alıyorum. limonata.

  • snape i başından beri tanırım  (11.07.17 01:11:03)
Redbullun yabanmersinlisi var cok güzel tadı. Birde powerade in mavilisi tam böyle sekerim düşüyor ve susuyorum o anlarda içince efsane oluyor

  • fıytfıyt  (11.07.17 01:11:58)
çay++

  • gezegen olan pluton  (11.07.17 01:13:05)
Zararlı zararsız her şeyi içiyorum. Soğuk çay, asitli asitsiz icecekler, soğuk kahveler, ev yapimi erik suyu cok iciyorum bu ara, bir de naneli limonlu su. Maden suyu disinda her seyi iciyorum galiba.

  • aquarium  (11.07.17 01:20:56)
Soğuk kahve ve soğuk çay. İkisini de kendim yapıyorum. Neroda çalışan bir kızın önerisiyle soğuk papatya çayı yaptım harika oldu. Sırayla deniyorum elimde ne varsa.

  • jazzabel  (11.07.17 01:28:53)
Şu tarifleri de bi verseniz de denesek :(

  • devilred  (11.07.17 01:30:42)
peki soğuk çayı nasıl demliyosunuz, sıcak suyla yapıp soğumasını beklemek gerekmiyo mu? :/

  • snape i başından beri tanırım  (11.07.17 01:36:54)
Tabii ki de, yıllardır harareti alan çay.

Fakat aşırıya kaçmamak şartıyla çay tüketiyorum. Çünkü içtiğim çay kadar su takviyesi de yapıyorum, dolayısıyla yürüyen bir damacana olmanın önüne geçmek için çayın da abartılı olmaması gerek.
  • tel tokasini duzelten samuray  (11.07.17 01:40:12)
Kola türevlerini sevmiyorum, maden suyu da fazla içilmiyor. Bu yaz soğuk kahve içmeye başladım, kupadaki kahvenin sıcaklığından bezince bol buz, az baileys ekleyip öyle devam ediyorum. Cold brew deneyeceğim bir ara üşenmezsem, bir de yine üşenmediğim bir zaman soğuk çay yapmayı denemeyi düşünüyorum.
Arada aklıma gelirse tarçınlı, naneli, limonlu vs suya da +1

  • kobuzchu kiz  (11.07.17 01:41:39)
Maden suyu ikiden sonra zararlı falan değil, canınız istediği kadar için. Sudan daha yararlıdır kendileri, tok tutar, az yemek yemenizi sağlar aynı zamanda.

  • Apocalypse  (11.07.17 01:49:15 ~ 01:50:25)
ice latte, affogato, limonata, çilekli limonata, reyhanlı ayran, bir sürü kokteyl (mesela mojito), baileys buzlu

  • nice tnetennba  (11.07.17 01:54:55)
içki olmasın demişsin, içkisiz kokteyller sürüyle.

  • nice tnetennba  (11.07.17 01:55:29)
limonataların çoğu çok tatlı ama bazı light limonatalar var az şekerli, onlar fena olmuyor. mis marka kakaolu süt -temel besin kaynağım-, kola, soda. ayranı da çok severdim ama şu sıralar çok yağlı bir his veriyor bana.

  • neseranni  (11.07.17 02:01:49)
Günde minimum 1 lt ıce tea

  • goodyes  (11.07.17 02:42:10)
Ice tea ama aşağıdaki gibi.
Öncelikle demlikte yeşilçay demliyorum. Markasını unuttum ama dış kabı metal ve koyu yeşil. Bir sürahinin dibine dilimlenmiş yarım lime ve bir dilimlenmiş nektarin koyuyorum. Çayı sıcakken bunların üzerine boşaltıyorum. Soğuduğu zaman ise buzlu bardağa koyarak içiyorum.

  • irene  (11.07.17 09:15:23)
su, gerisi zaten su ihtiyacını gidermek için verimsiz ve gereksiz.

  • cursor  (11.07.17 09:29:55)
her çeşit var. sürekli bir şey içme isteğinden dolayı.
öncelikli su
sıprayt ( buzlu )
kefir
çay
  • seyduna6687  (11.07.17 10:23:38)
Smoothie çeşitlerinden yapıyorum her gün.

  • peggy  (11.07.17 10:36:45)
soğuk demleme kahve. 1 gram iri çekilmiş (french press ayarında) kahve için 16 gram su ekleyip 12 - 24 saat bekletin. kağıt filtre ile süzüp için (kağıt filtre yoksa süzgeç ile de süzebilirsiniz ama tortu olut).

  • inheritance  (11.07.17 10:48:29)
soğuk çay,buzlu kola,ayran ve su..alkol gündüz çekilmiyor

  • mukon  (11.07.17 10:53:59)
frappe tarifi verem.
2 tatlı kaşığı nescafe classic ile isteğe bağlı şeker ve bir bardak soğuk suyu blender ile köpürtüyosun. bardağa buz ve süt koyup üstüne bu karışımı dök. pipetle içmek gerekir.
şöyle bir şey oluyor www.oneman.gr
  • cekilmis gayfe  (11.07.17 11:53:16)