Örümcek ilacı başka böceklere etki eder mi?

Odaya büyükçe bi kara sinek girdi. Ona bakayım derken florasan kasesinin üstünde ne olduğunu anlamadığım başka bi böcek gördüm. Elimde de bi tek örümcek ilacı var. Böcek kasenin içine girince örümcek ilacını sıktım. Şimdi kasenin içinde hareketsiz yatıyor ama ölmüş müdür? Elimi sokabileceğim bi yerde değil. Sokabilsem de zaten fobim var hayatta yaklaşamam yanına. Ölmüştür di mi ya? Yoksa sersemlemiş midir sadece? Kara sinek de kayboldu bu arada. Kapı pencere kapalı. O ölmüş müdür? Yalnız yaşıyorum, yardım isteyebileceğim kimse yok. Napabilirim? Korkuyorum :(

Bi de bu ilaç beni de zehirler mi?

örümcekde bir böcek türü sayılacağı için evet etki eder. sıktığın alanı sürekli solumak zorunda kalırsan sıkıntı yaratır. öldüğünü ses yaparak bulunduğu alana vurarak vereceği tepkiden anlayabilirsin. eline poşet geçirip üstüne basmayı dene.

  • musotrix  (10.07.17 18:35:22)
@musotrix elimin girebileceği bi yerde değil. Hala hareket etmiyor ama ilacın etkisi kaç saat sürer ki? Uyurken filan canlanıp intikam almaz di mi? Off :/

  • kozmosta bir nokta  (10.07.17 19:36:42)
Sinek ilacıyla tarantulamsı bir örümcek öldürmüşlüğüm var, tersi de geçerlidir büyük ihtimalle.

  • devilred  (10.07.17 19:40:01)
sinek ilacıni güveye sıktım öldü. bir de sinek ilacinin üzerinde akvaryum canlılarına zararlidır yazıyor. balığı bile öldürüyorsa böceği kesin öldürür.

  • betsy  (10.07.17 19:56:22)