O beğendiğim ev

Bir kaç gün evvel bir duyuru açmıştım, bir ev beğenmiştik kirası biraz fazla idi ama olsundu.
Neyse adama 2100 tl ye düşer misiniz dedik usulen o gün? Yok Dedi ama biz evden evi begenmişcesine ayrıldık ve telefonlaşırız dedik.
Ertesi gün adamı aradık ulaşılmıyor, ilanı da kaldırmış. telefon ettik açmadı ama mesajla dönüş yapan biri.
biz de mesaja cevap yazar diyerek sorduk 'evi daha vermedik ilan süremiz dolmuş:)' şeklinde cevap yazdı. Sonra biz de birazcık daha inseniz de iyi haber verseniz cinsinden bişey yazdık. Allahım yarabbim Sonrasında bin kere aradık cevap yok , mesaj attık cevap yok. Sonra bir ara 'lütfen kusura bakmayın akşam mutlaka arayacagım' Dedi. Sonrasında yine haber bekledik yine cevap yok o yok bu yok. Hayır artık tutacağız neyse ne dedik ona da cevap yok. Ve Adam okuyor mesajları inananiliyor musunuz?

Sorum şu ; bu Adam neden dönüş yapmıyor (böyle cevapsız bırakılan seylere evde bekleyip gelmeyen kiracı adaylarına cok kızdığını söylemişti/yani kaba biri degil) hatta yOgun oldugu için gec dönüş yaptığını söyledi kusura bakmayın Dedi evi gördüğümüz gün.
Ne kadar cok sonra demişim:)
BM'yle bir şey olabilir mi ya? İnsan evi vermek istemese vermiyorum diyip bırakmaz mı? Böyle arayacagım diyip diyip.

Muhtemelen daha yüksek kirayı kabul edecek birilerini bekliyordur (ya da öyle biri vardir ama kesin değildir) sizin de cok begendiginizi anlayınca aksi bir durumda yedekte kalın diye oyalıyordur. Yoksa niye böyle yapsın?

  • fraise  (10.07.17 01:40:38)
Bekletiyor işte başka açıklaması yok ama sonuçta bu zihniyetteki biriyle ev gibi bir konuda masaya oturmak, bilemedim.

  • nickfury  (10.07.17 01:52:00)
Yani yedekte tutmak dogru bir teori ama insan bir an döner ve bir kaç gün müsait degilim der ya:) sinirden çatladım resmen. Adam bilgisayar mühendisi üst düzey yönetici. Yani bir yalan söyleyebilir. Becerebilir bunu

  • Kalinka  (10.07.17 01:53:41)
Peşinde dolanmayın. Teklifinizi iletmişsiniz. Çok istekli olmayın böyle tiplere. Kiracısı olursunuz, ev ilgili bir probleminiz olur kırk dereden su getirir. Başka ev mi yok...

  • malheiros  (10.07.17 01:56:36)
siz istekli olduğunuzu defaatle belirtmişsiniz zaten. Muhtaç olan onlar, ben değilim diye düşünüyor adam. Ki yanılmıyorsam da birçok açıdan hayalindeki evdi. Başka bir teklif bekliyor ve o zaman kadar da sizi yedekte tutuyor. Neden geri dönmüyor demişsin? neden dönsün ki? Bir sebebi var mı? o kadar hevesli görünmüşsünüz ki, adam her halükarda bunlar cepte diye düşünüyor. Neden telefonunuza cevap verme ya da bir yalan uydurma zahmetine girsin? Peeh zaten bekliyorlar diye kaale bile almamış herif.

  • nickfury  (10.07.17 02:01:55 ~ 02:03:01)
Dogru bir şey mi bu ama? Üç gündür haber bekliyoruz. Bunun saflıkla alakalısı yok ben olsam yapamazdım böyle bişey. En azından Bikaç gün yurtdısındayım filan derdim

  • Kalinka  (10.07.17 02:06:48)
Doğru değil elbette. Doğru olduğunu da söylemiyorum ama durum malesef böyle gözüküyor. Safsınız gibi bir düşüncem kesinlikle olmadıki hoşunuza giden bir ev bulmayı istemek gayet de doğal ama belli ki karşı taraf çok da masum değil. Bu durumdakarşı taraftan anlayış, nezaket beklemek gerçekçilikten uzak bence.Çok özel ya da acil bir durumu olsaydı bile nezaket gereği bir dönüş yapması gerekirdi ki yapmamış. BU şekilde davranmakta beis görmeyen biriyle bir anlaşmaya tutuşmak bana mantıklı gelmiyor.

  • nickfury  (10.07.17 02:09:04 ~ 02:12:12)
Oyalıyor.
Denildiği gibi kiralasanız bile zaman içinde bu tavırdan çekme ihtimaliniz yüksek. Madem çekemiyosunuz, son teklifinizi net bi şekilde konuşun yüzyüze, vermiyorsa boşverin, sinir olmayın boşuna.

  • manuel mandalina  (10.07.17 09:21:32)
Evi gördük evet, dolandırıcılık olduğunu dusunmuyorum

  • Kalinka  (10.07.17 11:52:24)
Arkadaşlar tatildeymiş ama yuh yani. Pazartesi görüşeceğiz, güzel haber vereceğim size. Gönlüme göre olur inşallah

  • Kalinka  (10.07.17 23:58:03)
Bu sefer de tatil dönüşü işimi bitiremedim Dedi arkadaşlar, iki kez pazartesi teyit ettik pazartesi görüşelim diye.
Vazgeçtim sanırım adam ruh hastası.

  • Kalinka  (18.07.17 16:55:14)