Outlook 2016 Arama Özelliği Bozuldu

Geçenlerde office için bi update geldi. Ardından Outlook arama özelliği bozuldu. örneğin kimden:"ali" diye kıstas koysam da yine tüm mailleri gösteriyor.

Dizin hizmetini baştan başlattım. Dizini bi daha oluşturdum. Windows Search hizmetini durdurup baştan başlattım ama nafile. Ne yaptıysam olmuyor.

Benzer problem yaşayan ve çözümü bilen birileri var mıdır?

Bilgisayar şirket bilgisayarı ve günde 150 tane mail geliyor en az. O yüzden bu arama özelliklerini kullanamazsam hiçbir maili bulamıyorum.

Hocam gelen kutusunda filtreleme yaparak mi aratiyorsun? Sortlamadan kutucuga "from: ali.soyadi@mail.com" yazinca da olmuyor mu?

Son gunlerde windows update i geldi ayrica. Updatelerin hepsini yaptin mu?
  • lucky strike  (07.07.17 20:29:35)
bizim ofisteki bilgisayarlarda da ayni durum var
office 365 kullaniyoruz

internetteki herseyi denedim nafile

aylardir bôyle malesef
bu durum microsoft icin rezalettir

benim cozumum su:
gecici olarak outlook u yonetici olarak calistiriyorum
iyi kotu biseyler buluyor
hic bulmamasindan iyi
  • technicalte  (07.07.17 21:14:10)
@lucky strike

o kutucuğa ne yazarsam yazayım tüm mailleri listeliyor. hiç kısıt koymuyor. windows dizinleme hizmetinden outlook'u çıkartınca arama yapıyor ama istenilen tüm sonuçların çıkması 3-4 dakika sürüyor. windows ve office'in tüm update'lerini yaptım. benim gibi bi arkadaşta daha benzer problem var. sanırım son gelen update'lerde problem var.

@technicalte

ben de o şekilde deneyeceğim pazartesi günü. bakalım ne olacak.
  • himmet dayi  (07.07.17 22:33:20)
Sonunda düzelttim. Google araması ile buraya geleceklere yardım amaçlı yazıyorum:

Program Ekle/Kaldır'ın altındaki güncelleştirmeleri kaldır bölümünden KB4022715 numaralı Windows Güvenlik Güncelleştirmesini kaldırdıktan sonra yeniden dizin oluşturunca düzeldi.

Windows güncellemesiyle ilgili problem varmış.
  • himmet dayi  (11.07.17 16:33:03 ~ 25.02.18 18:07:28)