Yabancıların hönkürerek sümkürmesi

Var böyle bir şey değil mi? Hep dikkatimi çekiyor. Hayvan gibi gürültülü bir şekilde peçeteye sümkürme huyu yabancılarda bayağı yaygın. Ha en azından ürünlerini sokağın ortasına bırakmıyorlar, balgam falan atmıyorlar doğruya doğru.

Yabanci dedigin avrupali ise ben tanidigim hepsinde gordum sanirim. Mukemmel bi olay ama keske burada da rahatca sumkurebilsek.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (07.07.17 13:56:42)
@proleter allasjdfnv
Evet Amerikalı, Avrupalı

  • razvan rat  (07.07.17 13:57:37)
Yes, Almanlar yönetir hatta :/

  • manuel mandalina  (07.07.17 13:57:47)
Ben sümkürme sesinden rahatsız olanların anlamıyorum zaten. Ses lan bu. Görüntü, koku değil ki. Bizim milletin saçma elitizmleri.

Zarıl zarıl sümkürürüm valla.
  • yirmisantim  (07.07.17 13:58:16)
Evet. dunyanin en rahat seyi.

O burnundaki sumkurulmek icin var. turkiyede burnumu tabi ki oyle sumkuruyorum, sonra herkes bakiyor, uzuluyorum.
  • kuehles blondes  (07.07.17 14:06:11)
turkiye'de de insanlar ortalikta yapmamak icin, tuvalete gitmiyorlarsa, iclerine cekip duruyorlar. yabancilara da bu igrenc geliyor. bence buyuk rahatlik.

  • kassiopeia  (07.07.17 14:07:27)
hemen hemen hepsi yapıyor ve burnu tıkalı hır hır gezmektense en doğrusu en sağlıksı bu kanımca.bizde köşe bucak saklanıyorsun saçmalık,hınkırın hönkürün

  • mukon  (07.07.17 14:09:32)
kafirler götlerini de yıkamıyı zaten.
onlar genelde eyle

  • seyduna6687  (07.07.17 14:09:49)
iyi ki dediğim şeylerden biri..o kadar büyük rahatlık ki...

bir de polen alerjin varsa o aylarda falan iyi ki türkiyede değilim diyorsun..

nerde benim peçetem !
  • qazaqwsx  (07.07.17 14:10:08)
Yirmisantim ve seyduna +1

Sacma elitizm. Ona bakarsan haspirmayalim oksurmeyelim. Ben de hic umursamam sumkururum. Hastaysam kimseyi umursamam.
  • Traveller  (07.07.17 14:12:27)
bunu sadece almanlarda gördüm. onun dışında kanadalılarda gaz çıkarmak normaldir sağlık diye bahane ederler.

  • KidLazer  (07.07.17 14:21:38)
Evet var. Özellikle kuzey avrupada yaşayanlar arasında. Polonya'da sınıfta sessiz haldeyken birinin hayvan gibi hönkürdüğünü duyabilirsiniz. Kimse de dönüp bakmaz.
Havalar o taraflarda daha soğuk olduğundan insanların boyuna burnu akar. Tabi biz türkler,italyan ve ispanyollar bu duruma hep garip bakmıştır. Halden anlamıyoruz.

  • kismisolungac  (07.07.17 14:38:18)
@yirmisantim +1

  • tociess  (07.07.17 17:24:18)
Sümkürme sesi apayrı bir şey, Almanların "Az önce burnumdan beynimi çıkardım" sesi apayrı bir şey. Koreliler de kesinlikle ses çıkarmıyor, o an burundan gelem fazlayı siliyorlar. Etrafta kimse yoksa burun temizliyorlar misal. Bence insanları zor durumda bırakmaya gerek yok, burnu akıyorsa sümkürsün. Zorla tutmanın anlamı yok, sümkürme sesinden niye rahatsız olayım ama Almanların yaptığı "Heyt aslanım, baban da mı hayvandı" derecesi kükreme de hayvanca bence. Sümkürme sesi olmasa bile başka bir insanın yanında dünyanın en güzel sesi bile o desibel çıksa ayıp geliyor bana. Az önce ben de sümkürdüm ve burnumu temizledim ama dört oda öteden duyulabilecek bir ses olmamalı bu. Amerikalılar da sümkürüyor ama normal desibelde ses çıkıyor genelde.

  • aychovsky  (07.07.17 18:01:36 ~ 18:19:07)
işte bu medeniyettir

  • burya  (07.07.17 18:16:28)
Cok asiri sacma ve kaba buldugum bir sey. Zaril zaril osurun da o zaman onu niye yapmiyosunuz?

  • Pepee  (07.07.17 18:28:06)