Kamp için yemek seti

Önümde iki seçenek var almak için. Siz olsanız hangisini seçersiniz ve neden? Birinde tencere alüminyum oldugundan kullanması sağlıklı değil ama kettle var sette o da önemli bi detay.
urun.gittigidiyor.com

daha ucuz ve hafif olanı alırdım heralde. iki tencereye gerek olmaz pek.

  • chavezding  (07.07.17 11:20:32)
decathlon'da baya daha ucuza var, oraya da bakin bence.

  • kassiopeia  (07.07.17 11:23:46)
2senedir trangia kullanıyoruz teflon olanlardan çok memnunum gene aynı marka düşünüyorum.

  • solenkol  (07.07.17 11:25:40)
Ben 3 gün önce şunu sipariş ettim. Şu anda Çin gümrüğünden çıktı, yolda geliyor. Genelde 2-3 hafta içinde ürünlerim geliyor.

s.aliexpress.com
  • neyehbe  (07.07.17 11:27:18)
Çaydanlık su ısıtmak için önemli ya. Tencerede de ısınıyor ama yemek de yapılıyor ya, hoş olmuyor. Teflon daha iyi tabii ama çizilmesin diye uğraşacaksınız onu da. Bir de 2 tencere olması gereksiz gibi geldi, 1 tane yeterli.

Teflon seti alıp, çaydanlığı ekstradan alabilirsiniz, tekli de satılıyor. Ama illaki bunlardan biri olacaksa teflonu alırdım sanırım. Sonuçta sürekli kullanmayacaksınız.
  • peggy  (07.07.17 11:52:06)
Alüminyum sağlıksız olduğu için teflon olanı seçerdim. Ekstra olarak çaydanlık alırdım. Trangia kullanıyorum ben de. Tavsiye ederim. Ben aynı modelin HA kodlusunu kullanıyorum. Teflon gibi ama olmayan alüminyum tencere. Böylece ay teflon çizildi ay o sağlıksız derdinden kurtulmuş oldum. Zaten bu set iç içe geçiyor küçücük oluyor, o yüzden mutlaka 2 tencere al derim.

En önemli tavsiyem teflonu falan alacaksan yanında küçük tahta kaşık taşıman yönünde. Bu durumda çizilme riskini baya azaltmış olursun. İyi kamplar.
  • Dr_Stat  (07.07.17 12:18:06)
45 tl ye Kapaklı emaye tencere aldım ben. Portatif küçük bisey. Askı yeri de var. Isıyı çabuk iletiyor. Sağlıklı. Dün direkt ateş üstüne koyduk ve grida yahni yaptık kampta. Siyah is oldu sadece. Yikayinca çıktı hemen. Akşam makarna yapacağım. Su ısıtmak için cezve kullanıyordum.

i.hizliresim.com
  • hasmetizm 2046  (07.07.17 14:43:07)
ya çelik al ya titanyum. gereksiz maceralara girme bence

  • argent dawn  (07.07.17 14:49:34)
caydanliksiz olmaz. peggy'nin dedigi gibi, koku siner yemekten, ayni anda yapamazsiniz vs. takim olmasi ic ice gecirebilmek acisindan onemli. takim olmayan caydanlik aldiginizda setin icine sigmayabilir. cantada extra hacim olur. aluminyum kolay cizildigi icin cok sagikli degil. benim setim de aliexpressten, bayagi memnunum.

www.aliexpress.com

bu marka cin'in buyuk outdoor firmalarindan biri. caydanlik, tava, tencere ve iki minik yemek kabi bir de kasik var. hepsi ic ice gecince minicik bir sey. o tabaklar da kucuk gibi gorunse de yeterli aslinda. hic cizilmedi. direkt kamp atesine koymuyorum, ocakta kullaniyorum. hafif.
  • jimicik  (07.07.17 15:14:35)
5-6 kişilik arkadaş grubumuzla 2 sene önce şunu almıştık biz. 2senedir çok memnunuz caydanlıksız zaten olmaz diğerini alsam bile caydanlik almak kesinlikle lazım. Başka arkadaşlarla gidince de yeni bir set taşırım diyorum. Genelde 4-5 kişi olduğumuzdan kahvaltılarda tavanın genişliği önemli benim için.
urun.gittigidiyor.com

  • solenkol  (07.07.17 15:32:05)
O değil de kamp deyince dağcı (yürüyen tayfa) hep üstüne alınıyor. Maceraya girme ne demek? Senede en az 1 ay kamp yapıyorum ben. Arabayla taşıyoruz eşyaları yük derdimiz yok. O yüzden 250 liraya gidip de titanyum caydanlik almıyoruz. Buzlugumuz var soğuk bira iciyor, zipkinla vurulan baligi bozulmadan sakliyoruz. Su ısıtacak lan bu alet sadece. Titanyummus.

  • hasmetizm 2046  (08.07.17 17:33:28)