Eskişehir, Bursa veya Muğla'da öğrenci için oturulabilecek iyi semtler

Merhaba, şuan İstanbul'da yaşıyorum fakat maddi kaygılar, geçim derdi vs derken çok bunaldım.. Bu şehirlere yabancıyım. Kiralık evlere bakıp ufak bir fiyat araştırması yapıyorum ama oturulabilecek güzel ve temiz semtler neresi tam olarak bilmiyorum. Sizce nerelere bakmalıyım? Bu arada İstanbul'da Gsf öğrencisiyim. Fakat okul önemli değil geçiş yaparım ya da tekrar sınava girerim.. Burada, alacağım diplomadan çok yaşanılabilirlik önemli şuan benim için..

muğla genel anlamda küçük bir şehir. okul da merkezde olduğu için merkezde yaşayacaksın. öyle bir şehir kavramı pek yok. merkze ufak bir küçük yerini biliyorum cezaevinin orada. sıcaklarda, akşamları çok güzel bir yer.

eskişehir günü birlik gittim bir kere ama şu sıcağı olmasa muğlaya giderim.

muğla'da kötekli de var. direkt okulun orası. en son kötüydü oralar ama sonradan iyi yapmışlar diye duydum. okula yürüyerek giriyorsun.
  • blue eyes white dragon  (07.07.17 00:51:09)
Eskişehir bahçelievler eskibağlar yenibağlar. Güzel değiller ama Anadolu öğrencileri hep buralarda. Okula mekanlara yakın. Ucuz. Temiz aile mahallesi dersen Vişnelik Atatürk bulvarı falan. Anadoluya uzak osmangaziye yakın sayılırlar. Osmangazililer büyükderede falan oturuyor sanırım. Yine üni çevresindeki mahallelerde.

  • glamdr1ng  (07.07.17 00:51:14)
muğlada okul merkezde değil köteklide fakat artık büyüdü ve oldukça gelişti, yine merkeze yakın ama muğlalılar için orası merkez değil.

  • kullanıcıadımbuolsun  (07.07.17 01:11:57)
Eskişehir'de öğrenci ortamı çok güzeldir. Bursa'dan da Muğla'dan da daha iyidir eminim. Güzel Sanatlar yalnız Anadolu'da var. Öğrenciler genelde Bağlar çevresinde oturur. Ben 3 sene Bağlar'da 2 sene de Büyükdere'de oturdum. Büyükdere'de oturduğum evde kira düşük ve okuluma yakındı ama Bağlar'ın sokakları tabi ki daha canlıdır. Her ikisinde de gece geç saate kadar kafelerde insanlar oturur. Sokaklarda gezerler. Ayrıca Eskişehir henüz o kadar büyük bir yer olmadığından mesafeler çok sıkıntı olmuyor. Vişneliğin ise bir numarası yok bana sorarsan. Arka tarafında dublex daha lüks evler var sanırım onlara yakın olunca bir şey zannediyor insanlar.

  • jaqen  (22.07.17 20:34:46)