6.kez vize alıyorum (Schengen)

Ama neredeyse tüm vizelerimi 10-15 günlük, tek girişli veriyorlar. Bi sonraki tatil programımı da göstermeme rağmen her seferinde böyle oluyor.

Hesapta para göstermiyorum desem, laf aramızda baya para var hesapta.
Ev var, araba var.
Maaşım iyi.
Sigortayı da yıllık yaptırdım.
Kurumsal firmada çalışıyorum.
Yüksek lisans yapıyorum.

Ben daha ne yapayım uzun vize almak için, her seyahat için vize almaktan yoruldum :(

İngiltere vizem de var üstelik.

aldığınız vizelerin gün sıralamasını yazar mısınız?
normalde her seferinde artması lazım, eşime ve bana öyle oldu. bir çok arkadaşıma da aynı şekilde.

  • tukenmez adam  (05.07.17 14:17:35)
portakiz, italya ya da ispanya mı bunu yapan? onlar biraz öyle çünkü. yunan, fransa ve (malum olaylardan önce) hollanda daha normal veriyordu.

  • fosforlu cevriye  (05.07.17 14:21:01)
@tukenmez adam gibi bende merak ettim, sorunsuz vize kullanımında artması gerekiyor normalde.

yazdığının maddi durumunuzda gayet yerinde, tuhaf bir durum.
  • ada meltemi  (05.07.17 14:26:23)
Ben uzun vize talebi için bir dilekçe yazıyorum. İşte önümüzdeki aylarda şöyle şöyle başka planlarım olacağı için bana 6 aylık ya da 1 yıllık vize vermeniz ricasıyla diye.
Böyle bir dilekçe yazabilirsin. Ama yine onların insiyatifinde. Bana 2. kez 6 aylık çıkmıştı.

  • kismisolungac  (05.07.17 14:32:37 ~ 14:32:44)
vizeyi turistik değil ticari almayi deneyin

  • for the record  (05.07.17 14:33:49)
Dilekce yazin ve mumkunse ardarda ayni ulkeden basvurun. Farkli farkli basvurmayin.

  • kuehles blondes  (05.07.17 14:38:28)
aynı ülkeden başvurun ve dilekçe yazın, programı detayları ile anlatın. sigortayı uzun süreli yapmayın sadece gezi süresinde geçerli olsun ve ek not olarak uzun vize istiyorum vs demeyin.

  • monicapp  (05.07.17 14:53:17)
Dilekçe de yazıyorum açıkçası, hatta diğer seyahat bilgilerimi de o dilekçeye ek olarak ekliyorum.

Eski vizelerim şöyle.
19/08/2016-İspanya 10 günlük tek giriş
18/11/2016-Fransa 9 günlük tek giriş
24/03/2017-Çek Cumhuriyeti 4 günlük tek giriş
21/04/2017-Danimarka 10 günlük tek giriş
11/06/2017-Fransa 10 günlük tek giriş
26/08/2017-İspanya 10 günlük tek giriş (bu da yeni çıktı)
  • gkn  (05.07.17 15:09:47)
aynı durumdayım ben de, zamanında çok kafa yordum araştırdım her şeyi denedim sonradan pes ettim. şimdiye kadar en fazla 3 ay multi aldım, hatta son seferde ticari başvurdum 5 gün verdi yavşaklar. şans işi deyip geçtim artık.

  • kafkef  (05.07.17 15:38:58)
hesapta iyi para var dediğiniz 100k üzeri mi?

  • tukenmez adam  (05.07.17 16:17:41)
40k EUR, 20k TRY, 30k vadeli

Hesaplarım işlem gören aktif hesaplar.
  • gkn  (05.07.17 16:21:00)
İnsan gerçekten hayret ediyor:/
ben de hep 3 ay 6 veriyorlar diye üzülüyordum.
Şu ana kadar edindiğim tecrübeler:
-grup halinde başvurunca az vize; bireysel çok vize,
-erkek az vize; kadın çok vize;
-100 k para vize süresini etkilemiyor; vize başvuru sitesindeki günlük hesaplamaya uygun para 100 k ya göre daha gerçekçi. Çünkü çok para demek geri dönmeyebilirsin anlamına da geliyor.
- Ha bir de aynı ülkeden başvurmak önemli bir faktör.
- Önceki vize aldığınız ülkeye giriş yapıp yapmadığınıza da bakıyorlar.
  • betsy  (05.07.17 17:48:21 ~ 17:50:56)
ben de 5. shengen vizeme başvurdum geçen hafta. kendi halimde bankada maaştan başka parası olmayan biriyim.
ilkinde 6 ay italya multi
ikincisi 25 gün ispanya multi
üçüncüsü 3 ay fransa multi
dördüncüsü 1 sene fransa multi
beşincisi yine 1 sene fransa multi(bugün) aldım.
sizin durumunuz enteresanmış cidden.
  • karjalainen  (05.07.17 18:13:32)