Kalça kırığını

Anlamamak mümkün mü? 6 saat filan önce merdivenden inerken ayağım kaydı ve toto üstü 3 basamak filan kayarak düştüm. Şort giymiştim diye üst arka bacağımda sıyrık oluştu. Ama kalçamın sağ kısmı şişti ve ağrıyor,muhtemelen moraracak. Düştüğüm anda hemen ayağa kalkabildim sonra 3 saat ayakta çalıştım. Ardından eve yürüdüm filan hatta hafif koşturarak yürüdüm ama oturduğumda kuyruk sokumunun hizasında ama sağda ağrı oluyor. Ezilme kaynaklı bi ağrıdır diye düşünüyorum ama emin olamadım. Hatta bacağımdaki sıyrıkları da düşününce düşme etkisinin bi kısmını bacaktan yedim heralde diye düşündüm :D. Kırıldı da ağrısı ezilme ağrısıyla karışıyor olabilir mi? Hayatımda hiç kırığım olmadığı için kırık ağrısı nasıl bi ağrı bilemiyorum bi de. Genelde kırık olsa duramazsın derler ama etrafta "çocukken parmağımı kırmışım farketmemişim yamuk kaynamış" filan diyen insanlar da olunca farketmeme ihtimali de var mı acaba diye sorayım dedim. Teşekkürler.

(tikleri birkaç saat sonra atacağım)

Acil servisin yolları taştan.

  • fyodor dostoyevski  (04.07.17 20:12:40)
@fyodor dostoyevski
Ya cidden mi? Öyle duramayacak bi ağrım yok. Sadece darbe yiyen bölge şiş diye üzerine oturamıyorum/yatamıyorum. Onun dışında yürüyebiliyorum eğilip kalkabiliyorum :/ Gecenin bi vakti burada acile filan gitmek istemiyorum hiç.

  • kozmosta bir nokta  (04.07.17 20:16:45)
Cidden tabi ki. Burdan dediğin nere yani sanki güneş sisteminin dışındasın. İhmale gelmeyecek bir olay diye buna derim. sarı etiket verecekler. bi röntgen çekşneceksin. oturgacın hala tek parçaysa kafanda soru kalmayacak. bir kol kemiği bile kırılıp yanlış kaynayınca yenideb kırıyorlar. Bunu kalçan için hayal edebiliyor musun ?

  • fyodor dostoyevski  (04.07.17 20:23:13)
Cok kafaya takacaksan git tabi doktora ama dedigine gore yumusak doku zedelenmesi gibi duruyor, oyleyse tabi hayat kalitesi dusurur bir sure ama cok sorun olmaz.

  • sendelemeden  (05.07.17 00:07:11)