askerlik kıdem tazminatı - anlaşma

merhaba,
2 yıldır aynı şirkette çalışıyorum ve sıkıldım bonus olarak askerlik de geldi. düşüncem: şu patronla anlaşayım kıdem tazminatımı versin ve beni işten çıkarsın işsizlik maaşı alıp biraz kafa dinleyeyim. Olur vermezse, zaten ben askerlik için ilerleyen zamanlarda işten ayrılacağım ve tazmınatımı yine alacağım.Bu iş için sıkıntı olabilecek bir durum var mı?

Ahlaken var.

  • zirrealist  (02.07.17 16:47:52)
Etik ve ahlaken sıkıntılı, ayrıca her iş yeri sahibi bu sıkıntıları gözeterek bu anlayışta olmayabilir.

  • gezegen olan pluton  (02.07.17 16:54:36)
ahlaken neden sıkıntı var ki? nasıl yapmam gerekir , doğru olan nedir?

  • syabk  (02.07.17 16:59:41)
Biraz araştırma yaptım, zaten ikisini de normal olarak alabiliyomuşsun. Patronla anlaşmana gerek yok yani kardeşim. www.google.com.tr

Askerden dönünce hemen başvurup işsizlik maaşı alabilirsin. Biraz götümden uydurmuşum kusura bakma.
  • zirrealist  (02.07.17 17:13:48)
eyvole, ben askerden önce almak istiyorum sadece, burada patronun benim çıkışımı işten çıkarılma olarak vermesinde herhangi bir sıkıntı olur mu işveren için?

  • syabk  (02.07.17 17:21:32)
Valla bunu en iyi sskcılar bilir bro. Adam kaynakta demiş ki, bu şartları taşısanız bile farklı şartları taşımadığınız için işsizlik maaşı alamayabilirsiniz. O şartları yazmamış. İş kanununda da pek bi bok yazmıyo öyle detaylı. Ya da ben bulamadım. Verdiği maddeleri kontrol ettim.

Askerden önce ne kadar boşluk olacak ki zaten? Ben 10 gün kala ayrılmıştım.
  • zirrealist  (02.07.17 17:37:23)
Ahlaken niye sorun olsun bu adamın en doğal hakkı. Saçma sapan konuşmayın. Aynen dediğin gibi yap kardeşim kabul etmezse askere gidersin yine alırsın tazminatı. Kendi bilir. İşverenin düşük ücretle işçiyi sömürmesi ahlaklı işçinin bunu düşünmesi ahlaken yanlış. Tepem attı yine ya.

  • bayc  (02.07.17 18:16:18)