Bir Konuda Çok Bilgili Olmak

Merhaba herhangi bir konuda çok bilgili olup, o konuda saatlerce konuşabilirim dediğiniz ne var? Yoksa herşeyden yarım yarım mı?

Mısır Mitolojisi diyebiliyorum sadece.

  • buf-e kür  (30.06.17 18:46:56)
az az.

  • nevrochaotica  (30.06.17 18:48:23)
Katil balinalar, Harry Potter

  • dissendium  (30.06.17 18:49:59)
fransız edebiyatı ve ilk çağ felsefesi. tam bilmediğim konular hakkında konuşurken çok tedirgin oluyorum o yüzden elimden geldiğince konuşmamaya çalışırım.

  • theseachange  (30.06.17 19:42:22)
statik, mukavemet, yapı davranışı.

  • tukenmez adam  (30.06.17 19:45:07)
Genelde tam bildigim olmaz, yarimdan hallicedir ama mr fizigi ve oksitosin diyebilirim, iyiyimdir.

  • lamira  (30.06.17 20:30:02)
Uçaklar ve havacılık.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (30.06.17 20:32:55)
grunge, punk, elliott smith, absürd komedi, stand up'lar, korku filmleri, seri katiller, ünlü kişiliklerin özel hayatları, diziler

  • nice tnetennba  (30.06.17 21:27:19)
Scuba dalış, serbest dalış, su altı yaşamı, denizler, okyanuslar vs.

  • peggy  (01.07.17 00:01:48)
rahmetli defne'nin bir programı vardı uzman avı diye, tam o zaman keşfetmiştim ben bir konuda uzman olamadığımı. bana gelse ne seçerdim diye düşündüm çok ama "işte bu" diyebileceğim bir konu gelmemişti aklıma direkt.

o zamandan bu zamana çok bişey değişmedi, biraz maymun iştahlı olduğum için çok şeyden azar azar kapmaya devam ettim ama hala bir uzmanlık alanımın olduğunu sanmıyorum. galiba bir tek quizup'ta rönesans sanatı konusunda derece yapmamı bu konuda bi gösterge sayabiliriz eheh.

bu arada naçizane önerim olsun, uzmanlık alanınız olduğunu düşündüğünüz konularda quizup'ta dünyadan bissürü insanla kapışıp ne kadar uzman olduğunuzu az buçuk ölçebilirsiniz.
  • baba jo  (01.07.17 00:21:52)
dünya coğrafyası. ülkeler, bayrakları, başkentleri, haritadaki yerleri, dilleri, önemli özellikleri, biraz biraz tarihleri vs bi başlasam şöyle minimum 4-5 saat konuşabilirim gibi geliyor. Ülkelerle ilgili bi şeyler öğrenmeyi ve araştırmayı çok seviyorum. Bunlar arasında en iddialı olduğum konu da bayraklar bu arada.

Yukarıdaki konuların çoğunda quizupta min 10 galibiyetlik serilerim vardı ama uzun süre oynamaya üşendiğim için hiç derece yapamadım. Ama arada dünyada top 20'den insanlar geliyordu bu konularda yeniyordum.

Dünya coğrafyası dışında yunan mitolojisini de sayabilirim. Belki biraz da eurovision
  • nundu  (01.07.17 00:30:54)
gerçi kimse tam olarak uzmanım diyemez bu konuda ama türkçe etimolojide iyiyim. bir de daha spesifik ve daha uzman olarak, edip ayel isimli eskilerden bir şairin hayatı sanatı sepeti edebi kişiliği. çünkü bildiğim kadarıyla bu abi hakkında çalışmış 2 kişiden biriyim.

  • wilhelmwasmuss  (01.07.17 00:31:28)