alerjiye karsi bir sey yapmazsak bir sey olur mu?

fotodaki gibi benekler cikiyor gozumun etrafinda son 1-2 senedir. Sabah cikiyor, aksam yok oluyor. kasinma, yanma vs. yok. ama son zamanlarda sikligi artti, neredeyse iki uc gunde bir cikmaya basladi. bir kere cildiyeciye baska bir sey icin gittigimde soylemistim, pek sallamadi.

sorum su; bunu boyle Kabul mu edeyim? ne yapinca/yeyince ciktigini anlamaya calisayim mi?

*birinde kabarik yakindan belli degil gibi. altta sol tarafta mercimek kadar bir sey.

tam olarak fotoğraftaki gibi değil ama benim çok sevdiğim bir büyüğüm terleyince gözlerinin etrafı böyle benek benek oluyor, serinleyince geçiyor. söylediğine göre korkulacak bir şey yokmuş, doktor olur öyle sıcaktan demiş ve sanıyorum da ter bezleriyle alakalı bir açıklama yapmış. ama yine de siz bir doktora görünün.

  • evde liyakat kalmamis  (30.06.17 16:45:18)
Son zamanlarda olduysa sıcak hava etkisinden şüphelenmek gerekir en başta. İnsanların vücutları gerçekten çok garip şekilde reaksiyon veriyor sıcaklara. Yediğiniz, içtiğiniz bir şeye alerjiniz varsa bunu test yapmadan fark etmek zor. Her yediğinizi not edip sonrasında vücudunuzdaki değişimleri gözlemleyerek belki yarı doğru bir sonuca ulaşabilirsiniz ama ben oyumu sıcaklardan yana kullanacağım.

Emin olmak için bir cildiye uzmanına sadece bu şikayetle gitmeniz faydalı olur. Cildiyelik bir durum değilse eğer doktorun başka branşa yönlendirmesi daha doğru.

Geçmiş olsun.
  • desdenova34  (30.06.17 17:41:58)
kisin da vardi. o yuzden sicaktan degil sanirim. bir de bizim ofis yaz kis buz gibi :(

bugun mesela yuzume gulsuyu siktiktan sonra oldu.
  • jimicik  (30.06.17 17:57:39)