parfüm alışkanlığı ile ilgili sorular sorular

1-parfüm kullanma alışkanlığınız nedir? Hergün sıkar mısınız?

2-Aktif olarak kullandığınız kaç farklı parfümünüz var? Bunu cevaplarken cinsiyetinizi belirtirseniz 10 numara olur.

3-sizce kişinin kendine ait bir kokusu mu olmalı? yoksa ortamına göre sık sık parfümü değiştirmeli mi? Ya da gündelik hayatta bi tane; ortamına göre çeşitli mi olmalı?

4-En son olarak da bu kokuyu duyunca ölüp bitiyorum şahane kokusu dediğiniz parfüm nedir?

1. Çok nadir sıkarım.

2. Victoria's Secret'ın Gorgeous parfümünü seviyorum. Cinsiyetim kadın.

3. Bence kesin bir kural yok. Kişinin bir tane parfümü olur, onu hep kullanır ya da sürekli parfüm değiştirir. Hepsi olur. Ama yakın olduğum insanın sürekli parfüm değiştirmesini istemezdim. Bence önemli bir şey çünkü. Bir de birisinin parfüm kokusuna aşina olmak güzel hissettiriyor.

4. Victoria's Secret'ın Gorgeous parfümü ve adını bilmediğim birkaç erkek parfümü.

Bye
  • fragile lady  (29.06.17 11:39:31)
1-parfüm kullanma alışkanlığınız nedir? Hergün sıkar mısınız?
hergün sıkarım. parfümsüz çıplak gibi hissediyorum.

2-Aktif olarak kullandığınız kaç farklı parfümünüz var? Bunu cevaplarken cinsiyetinizi belirtirseniz 10 numara olur.
mevsime göre değiştiriyordum eskiden, şimdi tek parfüm kullanıyorum. erkek kişiyim.

3-sizce kişinin kendine ait bir kokusu mu olmalı? yoksa ortamına göre sık sık parfümü değiştirmeli mi? Ya da gündelik hayatta bi tane; ortamına göre çeşitli mi olmalı?
ben kişinin kendine ait bir kokusu olması gerektiğini düşünüyorum.

4-En son olarak da bu kokuyu duyunca ölüp bitiyorum şahane kokusu dediğiniz parfüm nedir?
gucci guilty. kadın parfümü olarak bright crystal.
  • embermane  (29.06.17 11:53:36)
1. aklıma geldikçe, her gün kullanma alışkanlığım yok

2. aktif olarak tek parfüm kullanıyorum, erkek.

3. kafasına göre, hergün farklı koku bile kullanabilir. ben genelde o günkü mooduma göre kullanıyorum. sade limon kolonyası bile olabilir kullandığım. bir de parfümlerin geneli seri üretim nasıl kendine ait bir koku olabilir ki??

4. 1-2 koku var ama isimlerini bilmiyorum. kokular kaldı sadece zihnimde :)
  • re noreno  (29.06.17 11:55:31 ~ 11:56:18)
1- hergün sıkarım

2- versace eros, tom ford black orchid, chanel allure homme sport ve dün akşamdan itibaren terre d'hermes by hermes. cinsiyet erkek. ama şunu da belirtmeliyim sıraladığım parfümlerden ilk üçünün kokusunu kendi üzerimde alamıyorum, tom fordun kokusu alkol gibi gelmeye başladı.

3-bence ortamdan ortama değişmeli koku, ama bazı kokuları direkt olarak belirli bir insanla bağdaştırdığım oluyor

4- dün akşam gelen terre d'hermesin kokusuna şu an ölüp bitiyorum hasta oldum
  • skid row  (29.06.17 11:56:43)
1- Her gün sıkmam. Aklıma geldikçe sıkarım. Birkaç günde bir.
2- Aktif olarak kullandığım 10 üzeri parfüm var.
3- Kişinin kendine has kokusu olsa iyi olur ama benim yok mesela çünkü çabuk sıkılıyorum, sürekli aynı parfümü kullanamıyorum. Moduma göre değişiyor kokum da.
4- Öyle bir parfüme rastlamadım henüz ama buna en çok yaklaşan Van Cleef & Arpels Reve idi. Gerçi o da artık üretilmiyor.
  • i m cool with that  (29.06.17 12:00:47)
1- her gün istisnasız
2- 1 tane var. çok hafif bir parfüm olduğu için onu kullanıyorum. cinsiyet erkek.
3- evet. ancak 1 gece 1 gündüz parfümü kullanan ve bunları yerinde kullanan birisine de saygı duyarım.
4- benim için öyle bir koku yok. yalnız şunu söyleyebilirim, bazı parfümler insanlarla başarılı bir şekilde özdeşleşiyor zihinde.

son yorumum: ne olur ağır parfümleri gündüz kullanmasın kimse. gündüz fresh, ferahlatıcı koku; gece ağır ve cazip koku yeğdir.
  • saygilarefendim  (29.06.17 12:11:51)
1-her gün en az bir kere sıkarım.
2-kadınım. 3 parfümüm var
dkny be delicious
chanel chance
clinique aromatics in black
3-mevsimlik bile değişebilir, moda bağlı diye düşünüyorum.
4-kendi parfümlerim. erkekler için de armani code, 212 severim. daha da var da hatırlayamadım.
  • interview with the vampire  (29.06.17 12:13:21 ~ 12:17:19)
1- her gün
2- 4 adet. erkek
3- olmalı. ancak mevsime ve gidilecek yere göre ayrılmalı.
4- hocam tek dersim kaldı mezun olamıyorum.
  • eeb  (29.06.17 12:22:11)
parfumle dus alip toplu tasimaya binmeyin demeye geldim. gecen gun mecbur servise bindim, midem bulandi kadinin siktigi parfumun agirligindan. asansorde falan da denk geliyorum, hos degil. ofis gibi kapali yerlerde de hasur husur sikilmamasi lazim bence.

1-hayir
2-bir cesit var/kadinim
3-zevk meselesi, herkes nasil mutluysa.
4-bazi erkek parfumleri asiri cekici oluyor ama markalarini bilmiyorum.
  • jimicik  (29.06.17 12:28:13)
1) Kışın hergun bir defa sıkarım.

2) Bir, kadın.

3) Tek çeşit. Zaten parfümler bozulabildigi icin, birisi bitince yenisini almak daha mantikli.

4) Bir zamanlar Oriflame'in Amethyst Fatale diye bir parfumu vardi. Inanilmaz guzeldi, yanima yaklasip "Ya parfumun ne guzelmis" demeyen kimse olmamistir. Keske yine uretilse :/
  • chitosan  (29.06.17 12:38:29)
1 kullanmiyorum
2 alinip kenara tilan 4 rane filan var galiba 25 kadin
3 insanlarin kendi kokularini duymayi seviyorum. Sigara icenler haric. Lutfen baska yerde igrenc igrenc koksunlar
4 son zamanlarda gorustugum adamin parfumu cok guzel kokuyor ancak sormadim. Bi agac kokusuna benziyor. Sert ya da yumusak degil ama kalici.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (29.06.17 12:51:00)
Cinsiyet: K

1- Dışarı çıkarken %90 sıkarım. Hatta yanımda taşır tazelerim.

2- Genelde tek bir parfüm kullanırım ama şu sıralar 2 tane var.

3- Kesinlikle kendisine ait bir koku olmalı. Ama yaz ve kış kokusu farklı olmalı çünkü kışın sıkılan koku yazın çok ağır kaçabiliyor. Bir süre sonra özellikle sevgiliniz varsa parfüm kokusunu bile sizin kokunuz zannedebiliyor o kadar uzun süre değiştirmeden kullandığım parfüm oldu.

4- Kışları Armani'nin si isimli şişesi siyah renkte olan parfümünü kullanıyorum.
Yazları ise victoria secret bombshell kullanıyorum.
Ölüp bitmiyorum sanırım uzun süredir kullandığım için alıştım kokuya ama ilk başta kullandığımda baya beğendiğimi hatırlıyorum.
  • powerpufgirl  (29.06.17 13:24:11 ~ 13:24:49)
günde en az 2 kez sıkarım,
1 tane parfümüm var,
18-19 yıldır değişmeyen koku,
adını söylemem.
  • sanrı  (29.06.17 13:26:50)
1- her gün sabah evden çıkarken sıkarım. evde olmazsam yanıma almam.

2- bi set var. deo, roll-on, parfüm. onlar da set olduğundan aynı sayılır. (e)

3- bence kendine ait olmalı koku insanın.

4- aklımda özellikle bi koku yok.
  • virvirvir virvirvir  (29.06.17 13:36:21)
1. her gun mutlaka. hatta eve girip bir iki saat sonra tekrar cikacaksam tekrar.
2. 2 parfumum var - kadin.
3. evet kendine ait koku olmali, aaa kassiopeia'nin kokusu demeli beni taniyan. bence bir ya da iki tane gunluk bir tane de gece icin olabilir.
4. jo malone tum kokulari olup bitmelik.
  • kassiopeia  (29.06.17 13:44:46)
1- her gün
2- bi tane
3- kişi nasıl istiyorsa
4- tomorrow
  • mutlusismankedi2015  (29.06.17 20:39:46)
1. Arabada duruyor. Aklıma gelirse bazen 2 fıs.
2. 1 tane. Erkek.
3. Gündelik hayat ve ortam ayrımı olabilir.
4. Anlamıyorum o kadar o işlerden.
  • arnold schwarzeneger  (30.06.17 09:40:29)
1- hiç kullanmam
2-0
3-zaten var ama tabii yanından geçen bir insanın alabileceği kadar değil baya dibine girecek bir insanın alacağı kadar(direkt boyna kafayı sokma gibi karşı cinsin yapacağı şeyler aslında)
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.06.17 09:50:55)