yurtdışı gezisinde çamaşır yıkamak ve kurutmak

14 kişilik odada hostelde kalacağım. hostelde çamaşır makinasını çalıştırmak 7 euro imiş. ben de bim'den 4 liraya aldığım boxer'larımı düşünerekten o paraya yenisini alırım diyerek kullanmayacağım tabiki.
banyo yaparken çamaşırları sabunlasam yeterli olur mu? başka temizleyici mi kullansam? kurutmayı nasıl yapayım? yer olmaz ki çamaşır asacak?

çamaşır makinesi olan alanda kurutmalık askı filan olur -muhtemelen. çamaşırhanelerde de oluyor.
banyo yaparken çamaşırları sabunlasam yeterli olur mu: yani büyükannelerimiz senelerce öyle yıkamış :) hele günlük çamaşır değiştirecekseniz, sabunlasanız hijyen eksikliğinden ölmezsiniz. makine bulunca yüksek derecede yıkarsınız.

  • niye ama  (29.06.17 02:00:12)
hostelde bulduğun yere as gitsin kardeş, millet kafasına göre asıyor zaten. rahat ol kasma bu çamaşır işini.

  • ada meltemi  (29.06.17 02:02:18)
Scrubba´yi eger uzun bir tur yapacaksaniz ya da sikca geziyorsaniz normalde de tavsiye ederim. Kiyafet giyip atmak korkunc bir sey gibi geliyor bana. Israfin dip noktasi, kumas icin harcanan su ve kolelik gibi iscilik demek ucuz tekstil... Herkesin kendi bilecegi bir sey tabii.

Temizleyici olarak, bildiginiz renksiz sabun en dogali. Kimyasalla yikamayin, iyice durulama da yapamayacaksiniz deriniz ciddi tahris olabilir.
  • buf-e kür  (29.06.17 02:15:10)
Olur olur.

Yatak basina da asarsin. Her gun yikarsan sabahina kurur zaten (ya da aksamina)
  • kuehles blondes  (29.06.17 02:15:39)
Yalniz kokar o oda camasir kurutucam derken millettle ppaz olursun nem kokmasin dikkat et.

  • condom kurşunu  (29.06.17 02:36:59)