resimleri yönetmek

Malum herkesin elinde tel var, hepsi de benzer isimler veriyor çekilen dosyalara.
Mesela benim tel den dosyaları bilgisayara atıyorum hepsini attığımda dsc_0001 diyr başlıyor tekrar.

Hanımın tel de aynı başlıyor ve aynı dosya ismi karışıyor sonrasında.

Bir de bu işin yedekleme boyutu var hem hdd hem bilgisayar da tutuyorum.
(bir hdd uçtu mecbur 2 yer olmalı en az.)

Sorum şu hdd ile bilgisayarı eşitlemek, benzer resimleri bulup onları teke düşürmek için ne kullanıyorsunuz.

Yedekleme aramıyorum.

Auslogics dublicate file finder diye bir program buldum. Ücretsiz ve aynı olan dosyaları çok rahat buluyor.
  • rhan  (26.06.17 23:49:57)