Ekstre Döneminden Önce Kredi Kartına Pata Yatırmak

Dönem borcumdan da düşmedi ödediğim para. Boşuna para yatırmışım gibi hissettim. Yandı mı iki bin liram?

Geçen ekstreden kalan borcunuz varsa düşmez. Önce o borcu kapatır.
Yoksa yeni ekstrenizden düşmesi gerekiyordu.

  • artci sarsinti  (24.06.17 20:19:30)
kesilecek olan ekstrene ödeme yapmış sayılmayacaksın, yanmaktan kasıtın oysa evet. müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlatabilirsin ancak ben de buna benzer bir olay yaşamıştım ve bana ödememi geri veremeyeceklerini söylemişlerdi. çok da umutlandırmak istemem yani.

  • i drive the hearse  (24.06.17 20:20:14)
gelecek ekstreyi ödemek zorundasın ondan düşmez

  • gozu acik sevisen yahudi  (24.06.17 20:24:02)
hangisinden düşer gelecek ekstreden düşmeyecekse? :(

  • the feel good  (24.06.17 20:42:07)
Ekstre kesilmeden önce yatırılan para toplam borçtan düşer, eğer geçmiş ekstreden kalan borç varsa onu öder daha fazla da yatırdıysanız fazlası gelecek ekstre tutarını düşürür fakat ekstre borcu ödenmiş olarak görmez sistem yani;

1 Temmuzda ekstre kesilecek olsun ve haziran ayında 150 lira harcamış olun.
30 Haziranda 50 lira borç ödemesi yaptığınızda 1 Temmuzda kesilen ekstre borcu;
100TL - Asgari ödemesi 35 TL olur.
Eğer ödeme yapmasaydınız, Ekstre tutarı 150TL, Asgari Ödemesi 52,5TL olurdu.

Sonuç olarak eğer mesela paranız kısıtlıysa 2. durumda 55 lira yatırarak asgari ödeme yapmış oluyorsunuz ama 1. durumda 50 lira ödeme yapmanıza rağmen 35 lira asgari ödemeyi de yapmanız gerekir.
  • atom karincanin torunu  (24.06.17 21:01:25)
Bosa gitme gibi bir sey yok be de limitimi ayaga kaldirmak icin para yukluyorum bazen.

  • piremses  (24.06.17 23:51:50)