Modem arayüzüne girmeiyorum

netmaster modemimin bok gibi wifi'si yüzünden, eskiden kullandığım bir vdsl tp link modemi router olarak kullanacağım.

tp linke bağlanıyorum, dhcp'yi iptal edip wifi ayarını yapmak için ama modem arayüzüne giremiyorum.
192.168.1.100 olarak gösteriyor, ancak o adrese girdiğimde localhost'umdaki dosyalar çıkıyor karşıma.

çıldırmanın eşiğindeyim. modem arayüzüne nasıl giricem?

not: ethernetle bağlanamam çünkü macbook.

netmaster modemin ip bloğu 192.168.0.1 şeklinde. tp link in dediğine göre 192.168.1.100 şeklinde. ikisi farklı subnetler. bilgisayarın hangi subnetteyse ona erişebilirsin ki local hostundaki dosyalar geldiğine göre senin bilgisayarın ip si 192.168.1.100. tp link ve netmaster ın ip adresleri başka.

iki modemi de resetle.
net master 192.168.0.1 tp linl 192.168.1.1 olacak. (tp den emin değilim)

sonra tp linke bağlan, wi-fi ayarlarını yap, dhcp yi kapat ve lan ayarlarından lan ip sini 192.168.0.254 yap.

tp linki netmaster a ethernetle bağla sonra da pc ile bağlan. ikisine de erişebiliyor olman lazım.

tp linki access point olarak kullandığını varsaydım.
  • washe  (22.06.17 21:43:58)