e kitap okuyucu almak.

normalde çok sık kitap okumuyorum. belki kitap okuma sıklığımı arttırır düşüncesiyle bu aletten almak istiyorum. ucuz yollu 2. el falan nereden, hangi modele bakayım?

Çok sık kitap okumayan biriysen yani kitaba para vermeyen biriysen almanın pek bir esprisi yok. e-kitap okuyucunun artıları sunlar
- E kitaplar basılı kitaplara göre bir nebze daha ucuz. Bu sayede bir süre sonra amorti ediyor parasını
- Arkadan aydınlatmalı olursa ışığa ihtiyaç duymadan okuyabiliyorsun. Çok sık gece seyahat ediyorsan ya da partnerinle ışık yüzünden sorun yaşıyorsan işine yarayacaktır bu özellik.
- içine birçok kitap atabildiğin için yanında çok fazla kitap taşımana gerek kalmıyor tatile falan giittiğinde ama çok kitap okuyan biri değilim demişsin, bilemedim.
- birçok kitabı korsan olarak bulman mümkün ama okumak istedikten sonra kütüphane ya da çevrendekilerden de ödünç alabilirsin, kitap okumak istiyorum ama bulamıyorum gibi bir durum herhalde günümüzde pek geçerli değil.
- basılı kitaba göre taşıması daha kolay.

yani ihtiyaçlarını belirleyip ona göre alman gereken bir alet e kitap okuyucu. arada bir açarım vakit geçiririmlik bir alet değil. almayı düşünürsen de aynı şekilde ihtiyacına göre özelliklere odaklanıp seçimini yapabilirsin. Çok fazla olmasa da değişik markalar mevcut seçimini ona göre yapabilirsin. çok fazla sorun çıkaran aletler olmadığı için maddiyat önemliyse ikinci el almak gayet mantıklı.
  • nickfury  (22.06.17 00:41:06)
Okuma sıklığını artırma ihtimali yüksek bence. Her gün otobüs yolculuğu vs yapıyorsan kesin bol bol okutur kitap. Büyük kolaylık sağlıyor çünkü. Ben yanıma 200 den fazla kitap taşıyorum her gün, normal kitap olsa taşıyamaz insan o kadar kitabı yanında. Bütçe ne kadar bu arada? Belki sıfır bir alabilirsin.

  • Fusha  (22.06.17 00:43:30)
muazzam bir şey bence, kullandığım en faydalı teknolojik alet. yemişim akıllı telefonunu, dizüstünü. ben bu aletten kitap okurken aldığım hazzı başka cihazdan almadım. hiç düşünmeden alın derim.

kesinlikle artırır kitap okuma sıklığınızı.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (22.06.17 00:50:20)
bilgiler için teşekkürler. tamam alayım, alayım da hangisini nereden alayım? 200 lira veririm.

  • kafadanbacakli  (22.06.17 01:08:51)
ne okumak istediğine de bağlı. mesela ben okumak isteyeceğim kitapların çoğunu epub formatında bulamayacağımı fark edince almaktan vazgeçtim. iyi ki de bir gazla almamışım param boşa gitmiş olurdu. ha ben ne okumaktan zevk alacağımı da bilmiyorum diyecek kadar uzaksan olaya bir yerden normal kitaplarla başla önce derim ben.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.06.17 01:11:22)
tam e kitap okuyucu alacakken vazgeçenlerdenim.

öncelikle kobo aura modelini (399tl) d&r mağazasında canlı olarak test ettim ve bana göre olmadığına karar verdim bir süre. elinize alıp biraz okuyun, sonra karar verin derim.
  • alkolsuz icecek  (22.06.17 01:14:34)
Aliexpressten kindle 5 aldım geçen sene 60 dolara. Bence çok kullanışlı ve yeterli. Hala satılıyor olması lazım. Tavsiye ederim.

  • Depik  (22.06.17 01:48:12)
Konu kullanıyorum ben baya memnunum, tavsiye ederim. İkinci el bulunur bence o fiyata veya yurtdışından alınabilir belki.

Şu an bende 1300 kitap var pcde 200 tanesi de makinede (makinenin ortalama 4000 kitap hafızası var) gece gündüz, yolda her yerde okunuyor. Şarjı da bir iki ay gidiyor. Göz yormuyor. Ben şiddetle tavsiye ederim.
  • Fusha  (22.06.17 01:48:42)
Kobo kullanıyorum olacaktı

  • Fusha  (22.06.17 02:10:51)
kobonun çok eski bir modelini kullanıyorum,
gayet yeterli ve süper bir alet. sabah-akşam işe giderken toplu taşıma kullanıyorsanız çok işe yarıyor.

verebileceğim tek tavsiye ışıklı modellerden almayın.
  • luchetti  (22.06.17 02:55:53)