airbnb soruları

1. temizlik ücreti nedir?
2. rezervasyon yapıp parayı oraya gidince elden verebilir miyiz?
3. günlük ücrete su ve elektrik dahil mi?
4. ütü ve çamaşır makinası var mı?
5. sizce hostelde kalmak mı yoksa airbnb mi? (budapeşte, prag, krakow)

1- 2 gün de kalsan 20 gün de kalsan alınan sabit ücret. gecelik ücretten bağımsız. 1 aydan uzun kalıyorsan aylık olarak alınabilir. bu durumda her ay ev temizlenir tabi.
2- site üzerinden rezervasyon yapmak için kredi kartını vermen gerekiyor. rezervasyon yapmadan ev sahibine mesaj atıp teklif edebilirsin ama çoğu ev sahibi bunu kabul etmiyor.
3- aksi belirtilmediyse dahil.
4- evden eve değişir, evin sayfasında yazar.
5- kalabalıksan ve yemek işini de evde hallederim diyorsan mantıklı sadece yatmadan yatmaya gideceksen hostel daha uygun fiyatlı olur muhtemelen.
  • 10032007  (21.06.17 15:30:46)
1. ev sahibinin temizlik için ayrıca talep ettiği ücret. 1 günde kalsan 1 hafta da kalsan aynı ücret olur. ev sahibi talep de etmeyebilir.
2. ev sahibiyle anlaşırsan tabi ki. fakat ev sahibi bunu kabul etmez genellikle ve kişisel bilgilerin paylaşılmaması için de airbnb'nin filtreleri var.
3. ayrı talep edene rastlamadım hiç, dahil yani.
4. her evin ayrı özelliği, ayrı kuralı ve fiyatı var. evde var ve ev sahibi kullanılabileceğini belirtmişse kullanırsın tabi ki.
5. şehirleri bilmiyorum fakat nasıl seyahat edeceğinle alakalı biraz. iki kafadar goygoy yaparak takılıcaz hep dersen hostel. ama arada gidip güzelce dinleneyim, ev ortamının rahatlığından vazgeçmiyim dersen airbnb.
son olarak tüm ev yerine oda kiralamalara da göz atabilirsin, şehir için güzel bilgiler alarak dolaşmış olursun.
  • re noreno  (21.06.17 15:33:57)
1. Evi boşalttıktan sonra temizlik yapıyorum parasını öde şimdiden.
2. Hayır çünkü airbnb güvenli ödeme yaptırıyorum diyip peşinen parayı alıyor. Arada komisyonunu kesiyor.
3. Evet.
4. Genelde var. Olmayabiliyor da. Evin özelliklerinde yazar. Diğer yandan evdeki çamaşır makinası, bulaşik makinasını kullanmak istiyorsanız genelde deterjan olmaz. Ben yanıma toz çamaşır deterjanı ve bulaşık makinası tableti alıyorum. Malum seyahati ucuza getirmek için evde kahvaltı hazırlıyorum ya da akşam yemeği hazırlıyorum. Eğer Barcelona'ya gidersem de her gün plaja gidiliyor, üstün başın yıkanması elzem. Elde yıkamakla uğraşılmaz.
5. Eğer kalabalık seyahat ediliyorsa airbnb. Maliyet inanılmaz düşer. İkinci günden sonra evet pislik oluyor ancak tasarrufa değer. Ancak tek ya da iki kişi gidecekse de mutlaka kahvaltı dahil bir seçenek tercih edilmeli. Uğraşmaya değmez. Hele ki sevişilecekse asla...
  • cliquot  (21.06.17 15:35:06)