apartmanda doberman besleyen komşu.

arkadaşlar apartmanımızda komsumuz doberman aldı. apartmanda cok cocuk var. cocuklar ıcın korkuyoruz. ne yapmamız gerek?

adam veya köpek psikopat değil ise sorun olmaz. hayvanın davranışlarından saldırganlığı olup olmadığını anlarsınız. riskli bir durum yoksa insanları boşuna rahatsız etmenin anlamı yok.

arkadaşımn evinde 2 adet dogo doğduğundan beri 1.5 senedir bir bebekle beraber yaşıyorlar.
  • orpheus  (20.06.17 20:52:56 ~ 20:53:45)
Bizim apartmanda da rottweiler var ve benim de iki çocuğum var ama çocuklar için korkmak hiç aklıma gelmemişti açıkcası. Ben bizim kedi için korkmuştum biraz çünkü kedilerle arası pek iyi değilmiş ama çocukları çok seviyor, eşşek kadar şey bizim yaramazları merdivende görünce maymuna dönüyor çok tatlı yaa :) Geçen gün de sitenin parkında bir gencin pitbull yavrusunu sevdik çocuklarımla beraber.

Sahibi sayko değilse hiç birşey olmaz.
  • old possum  (20.06.17 20:56:37 ~ 21:07:35)
Soyle soyleyeyim. Eger kopegi vahsi saldirgan hale getirmezseniz, o kopek her kopek gibi sevgiye ilgiye ac, sicakkanli olur. O kopegin ailesini tehdit etmediginiz surece size zarar vermez. Kimseye vermez. Inanin bana. Cocuklarinizi koklasin, cocuklariniz sevsin onu. Daha guzel degil mi.

  • brad pitt  (20.06.17 20:57:21)
Bence doberman'ı çocuklardan korumak lazım. Bu kadar şımartılmayla en tehlikeli onlar aslında.

Ama illa çözüm lazımsa, kat mülkiyeti kanununa göre imza toplamak gerekiyor.
  • Vse budet horosho  (20.06.17 20:58:57)
Düzgün bir sekilde sahibiyle konusun. Cocuklarin korktugunu ve apartmandan cikana kadar tasma ile sahibinin sıkı gözetiminde olmasini isteyin, bu kadar.

Cinsi önemli degil, bazi köpeklerin cocuklar ile yasamasi önerilmez. Bizim köpek sahiplenmeye gittigimiz her barinak bunu söyledi. Bazilari daha agresiftir, bazilarinin da ani hareketlerde (özellikle cocuklarin birden ciglik atmalari, ya da birden dokunmalari vs.) ne yapacaklari belli olmayabilir... Pitbull ya da Pudel olmasi ile pek alakasi yok bunun.

Bir de, cok sacma buldum yukarida yazilanlardan bazilarini. Kücük cocuk ya da yetiskin biri, bir hayvandan korkabilir. Korkunun cok mantikli bir aciklamasi da olmaz yani. Köpekle yasayan insanin, cevresindeki herkesin köpegi sevmesini ya da istemesini beklemesi sacma. Ama güvenligini saglamak zorunda.
  • buf-e kür  (20.06.17 21:05:39 ~ 21:10:51)
hayvan bunlar, domestic olanlar daha uysaldir ama her hayvan tehlike barindirir.

buradaki arkadaslarin bazilarina katiliyorum uysaldir, iyidir belki hayvan o bambaska bir sey ama her insan korkabilir, cocuklari icin ayni sekilde korkuyor olabilir, köpek, onu besleyen adam manyak olabilir. ben cok severim köpekleri ama bu onlarin bazilarindan cekinmeme engel degil.

mesela köpeklerin yarim insan sayildigi avusturyada köpegi agizliksiz metroya bindirirsen yersin cezayi.

eger arkadaslarin durumunda köpek ses yapmiyor ve rahatsiz etmiyorsa apartman girisinde agizlik takilmasi istenir, bu sayede sikintilarin önüne gecilmis olur.

elbette ufakliklara hayvan sevgisi asilayin, komsu normal biri ise köpekte normal olur genelde, önce agizlik takiliyken köpekleri oksamayi ögrensinler, sonra köpek alistikca cocuklarin ve sizin korkunuz gider.
  • kurnaz  (20.06.17 21:57:59)