tarkan'ın kaç lirası vardır sizce? (zenginin malı - züğürdün çenesi..)

serdar ortaç kumarda 50milyon dolar batırabilmişken tarkan'ın tüm mal varlığı ne kadardır?

adam 25 yıldır zirvede. en az 200 250 milyon doları vardır herhalde di mi?

mantıklıca akıl yürütmeleri tiklicem.

1 milyara yakınsar bence.

  • gizli vezne  (20.06.17 12:11:25)
Bence de 1 milyara yakındır

Edit: dolar değil tl. Dolar olur mu manyak mısın?
  • filipis  (20.06.17 12:15:35 ~ 22:48:59)
Masraflar düşüldükten sonra kalan paranın en iyi ihtimalle (yüzdesel olarak az olduğu için en iyi diyorum) %50'sini sanatçı alır, gerisi şirkete gider. Hesaplarken ona göre hesaplamak lazım.

15 milyon albüm satmış, tanesi 10 lira dersek 150 milyon yapar. Yarısını almış olsa, 75 milyon.

Bu adam sadece albüm satmıyor, müziği online olarak dinleniyor (bu son birkaç yılda açılmış bir gelir kapısı), dizilerde, filmlerde vb kullanılıyor, bir yandan da devamlı olarak konser veriyor.

Online müziğe yılda 10 milyon veriyorum. İki ile çarpayım.
Dizi ve filmlere toplam 10 milyon veriyorum.

Konsere çıkarken 1-3 milyon arası olduğu durumlar olmuş, bunlar her zaman gelmez ama yılda 8-10 tane rahat gelir. 2 milyon ortalamadan yılda 20 milyon yazıyorum, bu rakamı son 15 yıldır (25 yıldır aktif olmasına rağmen ortalama yapmak için 15'e indirdim) alıyor olsa, 350 milyon yapar.

450 milyona yakın bir para yapıyor. Etrafında "bu parayı böyle bırakma, yatırım yap" diyen biri olmuştur ya da kendisi akıl etmiştir, parayı bir banka hesabına bırakıp beklememiştir bu adam. Büyük ihtimalle parasını yöneten bir portföy yöneticisi vardır. Bu kadar para ile iyi bir portföy yöneticisi tutabilir, enflasyon üzerinde yıllık %6-7 gibi bir getiri sağlayabilir.

Bunu da 15 yıl kümülatif hesaplayacak olursak yaklaşık olarak 850 milyon liraya denk gelir, tabi hiç para harcamamış olması durumunda geçerli bu. Benim tahminim kötümser bir tahmin.
  • hayirsiz  (20.06.17 13:11:00 ~ 14:55:56)
bir mi milyar dolar? oha!

mesela brad pitt yıllardır hollywood'un en çok kazanan oyuncularından biri, plan b isimli prodüksiyon şirketi falan da var bu herİfin. adamın toplam ederi 240 milyon dolar.

ne kadar doğru olduğu tartışılır ama aha da kaynak: www.celebritynetworth.com

yani bir de türkiye şartlarını düşününce fazla uçmayın derim. en iyi ihtimalle 150-200 milyon dolar civarıdır diye düşünüyorum.
  • keçeli kalem  (20.06.17 13:15:47 ~ 13:20:26)
@keçeli brad pitt 240'dan fazladır.
www.dailymail.co.uk

  • mutlu yillar sana  (20.06.17 13:37:35)
500 milyon demeye gelmistim.

  • baldur2  (20.06.17 14:11:13)