ismek'te kursa katılmak

selam,

ismek'te organik tarımla ilgili kursa gitmek istiyorum. bazı sorularım var.

1-bunların kayıtları ne zaman oluyor? nasıl kayıt olunuyor? nerden/nasıl takip ediliyor? şimdi ismek.ist'ten bakıyorum, birkaç yerde varmış istediğim kurs ama hepsi dolu. şu tarihte şu kurs açılacaktır, başvuruları şu zamandır diye bir yer var mı? başvurular first come first served mantığı ile mi?

2-saatleri nasıl oluyor? haftaiçi 5'te işten çıkıyorum, gidebilir miyim böyle bir şeye? mesai saatlerinde mi yapılıyor?

3-ismek kursları faydalı oluyor mu? topraksız tarımla ilgili öncelikle hobi amaçlı, sonrasında ise gelir elde edebileceğim bir model var aklımda. bu tür işlere giriş olması açısından organik tarım 101 alayım diyorum.

4-sormanın aklıma gelmediği ama faydalı olabileceğini düşündüğünüz şeyleri de söyleyebilirsiniz.

1-acildigi merkezleri takibe alacaksin,hatta gidip telefon numarani falan birakirsan donus yapma ihtimalleride olur.kayit acildigi anda gidip yazilacaksin.
2-gunduzleri genelde ev kadinlarina yonelik programlari oluyor,senin durumunda cok fazla kisi oldugu icin talebe gore ,hocanin durumuna gore aksamlari ve hafta sonlari da ders oluyor.
3-ismek kurslari faydali oluyor,sertifika veriyor.topraksiz tarimla cok alakali degil ama genel prensipler hakkinda bilgi sahibi olursun.
4-land rover discovery tdv6 da psa grubunun 2.7 dizel motorunu kullaniyor.benim gibi ariza durumunda gidip bayiye bayilmayin,cogunluk parca citroende var.bunu sormak aklina gelmemistir ama faydali bir bilgi,bayagi para cebinde kaliyor.
  • duptıs  (18.06.17 12:07:43)
1- Bu sene kayıtlar 27 temmuzda başlıyor. Ben gece alarm kurup kalkıyorum kayıt olmak için. Öyle doluyor hemen. İsmek'in kendi sitesinden takip edebilirsiniz.

2- Saatler değişken. Kursa göre değişiyor. İstediğiniz kursun olduğu merkezi şimdiden arayıp sorabilirsiniz bunu.

3- Bu da herhalde dersine göre değişse gerek ama genellikle memnun insanlar. Ben gümüş takı yapımına gittim geçen sene. Pek çok şey öğrendim ve bu sene gümüşle ilgili başka bir kursa gideceğim tekrar. (Benimki mesai saatleri içerisinde mesela)

4- Tekrar söyleyeyim. Dersler hemen doluyor. 27 temmuz sabahında üç-beş gibi kalkıp kayıt olmalısınız.
  • inawen  (18.06.17 14:41:37)