oral-b vitallity

merhaba,

ya hassas diş eti için normalde soft fırça kullanıyorum ama bir şundan alayım da deneyeyim dedim.

urun.n11.com

Şimdi okuyunca diş eti çekilmesi cart curt falan yapar sağlıksız denmiş birkaç yerde, doğru mudur?

tavsiye ediliyor mu bu tarz yanarlı dönerli fırçalar?

Kullanislı bulmuyorum bu ürünü. Alıp memnun kalmadim

  • all girls dream  (16.06.17 14:11:55)
ben bi kaç gündür kullanıyorum. bastırmamak gerekiyor.
ben normalde her gün diş fırçalarım ve o tartar hissi asla gitmiyordu.
şimdi bu fırça sayesinde tartar hissinden kurtuldum çok memnunum şimdilik.
  • matilda  (16.06.17 14:29:57)
Bu en dandik olanı ya almışken şunu al. Ben aşırı memnunum diş etleriniz çok hassas değilse bi şey olmaz puan biraz pahalı duruyor ben 30$a almıştım geçen sene indirime girmesini bekleyebilirsin. Burada 200 lira civarı.

www.amazon.com
  • Mcfly  (16.06.17 14:30:46)
Açılın ben elektrikli diş fırçası kullanıcısıyım. Kaaç zamandır almayı planlıyordum, geçen hafta alabildim. Oral-b 8900 modelini aldım. En son modeli 9000, 8900 son modelin %99 aynısı ve 2 tane akıllı diş fırçası paket halinde geldi. Kendimce araştırmalarıma dayanarak bazı tavsiyelerim olacak.

*Ev arkadaşım Oral-b 3000 modelini kullanıyor. Eğer tekli alacaksanız Fiyat/Performans açısından en makul ürün bu. Akıllı diye tabir edilen özellikleri yok. Salınım sayısı eğer elektrikli bir diş fırçası kullanacaksanız ve değsin istiyorsanız minimum bu üründeki kadar olması tavsiye ediliyor.

*Ev arkadaşım yaklaşık 6 aydır kullanıyor bu 3000 modelini, benim araştırdığımı görüp merak edip almıştı. Hayatımda aldığım en kullanışlı ürün diyor. Dişlerde plak sorunu ortadan kalkıyor. 1-2 haftadan sonra dişçide plak temizliği yapılmış kadar temiz dişlere kavuşuyorsunuz. Tabii ki bu 2 haftalık süreç. Sonrasında dişlerinizin gerçekten temizlendiğini hissediyorsunuz. Kesinlikle dişlerde ilk günlerden itibaren gözle görülür beyazlama ve dişlerde parlama oluyor.

*İlk haftalara 1-2 hafta diş eti kanamaları olabiliyor. Ama diş etleri bir süre sonra alışıyor bu duruma. Sizde diş eti hassasiyeti varmış bu konuda emin olamıyorum ama diş eti sorunu olmayanlarda bile 1-2 hafta fırçaya uyum sağlayana kadar ve kullanmayı öğrenene kadar sorun yaşanabiliyor.

*Ayrıca 6-7 tane farklı başlık satılıyor. Standart 3d white başlığıyla sorun yaşarsanız soft başlığı var ve kullananlar da bildiğin kadarıyla çok memnun bir araştırın derim.

Akıllı özelliklerinden merak ettiğiniz şeyler de varsa anlatabilirim.
  • Golden Ratio  (16.06.17 15:12:15)
tam senin linkindeki ürünü kullanıyorum, ilk zamanlar çok güzel geliyordu ama sonradan sıktı, şimdi uzun zamandır kullanmıyorum normal fırça daha mantıklı geliyor. bu otomatiklerde diş fırçalamak daha uzun sürüyor gibi.

  • ravenudon  (16.06.17 16:19:53)
böyle ürünleri kullanmanıza kesinlikle gerek yok. yanlış fırçalama tekniği ile her türlü sıkıntıyı yaşayabilirsiniz. çok aşırı yumuşak uçlu fırçalar etkin temizliği sağlayamaz, eğer yumuşak uçlu alıyorsanız kıl adedinin fazla olmasına dikkat edin (min 3000 adet kıl gibi), sert uçlular da diş minesine zamanla zarar verebilir, dişeti çekilmesini tetikleyebilir.

illa özel ve güzel fırça istiyorsanız curaprox iyidir, kalitedir. tepe'nin de fırçaları güzeldir ancak yegane tavsiyem diş hekimine danışıp size en uygun fırçayı onun önermesidir.
  • anneeee bitti diyen cocuk  (17.06.17 04:23:38)