Tiras makinesini bulasik makinesinde yikasam bisi olur mu

Makine şu geçirmez falan. Braun bt5090. Su geçirmez diyorlar ama bulasik makinasınanda yika demiyorlar.bozulmazsa atiyim makinaya

çok sıcak yıkarsanız ve bulaşık mak deterjan kimyasalı plastiğini bozabilir

  • oscar  (16.06.17 03:20:19)
Bozulmayı geçsek de hani bulaşık,tabak bir yanda sakal kılı bir yanda... Ha tabi sen bilirsin, su geçirmemesi sıkıntı değil ama bulaşık makinesi çok ısınıyor ısıya da dayanıklı mı kontrol et

  • helena  (16.06.17 03:21:52)
hayır neden bulaşık?çamaşır makinesi dururken

  • bardakigüneşgözlüğü  (16.06.17 03:26:00)
bulaşık makinesinde ıspanak yıkayanı duymuştum inanmamıştım. burda bile böyle bir soru gelince inandım artık:D

  • sen nasıl bir insansın  (16.06.17 03:27:56)
@sen nasıl bir insansın

Turşu kuran ve yemek pişiren bile var.

@helena

Üst kapak kısmı aciliyor o yüzdn çok sikinti olmaz
  • all girls dream  (16.06.17 03:32:22)
bozulabilir, bulaşık makinası içinde sıcak soğuk arası geçişlerde oluşan basınç farkından içine su alabilir. contalarının basınca dayanıklı olduğunu sanmıyorum.

  • orpheus  (16.06.17 04:38:56)
bence de dayanıklı olmaması lazım ama, sadece tahmin. yıkarsan sonucunu buraya yaz da öğrenelim :D

  • eksimeksi  (16.06.17 10:27:52)
o sıcaklığa plastiği dayanmaz erir.bıçakları zarar görür..hatta pilav yerken tabaktan kıl çıkar filan

  • mukon  (16.06.17 11:41:50)