Beylikdüzünde yaşam

Yorumları bekliyorum ama lütfen çok moral bozmadan..

Edit: Uzak olması dışında:) işim o taraflarda olacak çünkü

twitter.com kehkehkeh

  • pide  (13.06.17 17:17:00)
Ben Beylikdüzü'nde yaşıyorum. Adnan Kahveci Mahallesinde. Açıkçası memnun olmadığım tek şey var; Beşiktaş tarafına giderken 1 buçuk saat falan sürmesi. Onun dışında seviyorum. Her aradığını bulabiliyorsun.

  • himmet dayi  (13.06.17 17:21:33)
haramidere deyim.yol mesafesi dısında ozellıkle de cumhurıyet mah. tarafında gayet düzgün bi ortam var.insanın ne istedgiyle ilgili konular bunlar

  • siyahbeyaz1903  (13.06.17 17:27:15)
valla ben memnunum. insanlar niye bu kadar kotuluyorlar bilmiyorum ama istanbul'un cogu yerinden daha rahat bir yasam alani bence. sonucta herkes besiktas'ta, kadikoy'de ya da bogazda oturmuyor. 2.5 yildir beylikduzu'ndeyiz. erkek arkadasimin isi cok yakin oldugu icin tercih etmistik, ben 1.5 sene boyunca ortakoy'e gidip geldim. tek sorunlu kismi oydu benim icin.

insanlarin yasam bicimleri cesitli tabii. biz daha cok 'doga'da yuruyelim, haftasonlari bisikletlerimizi surelim, cikip deniz havasi alalim, oturup kahvemizi/ biramizi icelim, eglenmek icin birkac yer olsun, insanlar medeni olsun' kafasinda oldugumuz icin bizim isteklerimizi karsiliyor. Evlerin cogu yeni, guvenlikli, yesili var. e sinemaya gidelim desek, var. tiyatroya gidelim desek, var. kurslar, kafeler, eglence yerleri vs her sey burda da var. zaten her haftasonu 'taksim'e kop kopa gidelim' diye dusunmedigimiz icin arkadaslarimizla bulusacagimiz zaman kalkip gidiyoruz.

ha su bir gercek, merkeze uzak. metrobuse binmekten nefret ediyorum ben ama cogu zaman mecburen kullaniyorum. trafigin yogun olmadigi saatlerde varsa araba ile gideceginiz yere gitmek en mantiklisi. mesela kadikoy'e gidelim dersek onceden planlamak gerekiyor. tek handikapi bu benim icin ki onda da sunu soyleyeyim; benim icin bahcesehir beylikduzu'nden daha guzeldir. tasinirken de oraya bol bol baktik fakat araba yoksa ulasim iskence oluyor. e gelenler icin de sorun. o yuzden beylikduzu bahcesehir'den daha bile iyi.

velhasil ilk tasindigimizda biraz mecburen tasindik ve tereddutluydum ama sonrasinda sevdim. bu arada esenyurt tarafindan bahsetmiyorum tabii, orasi barzo kayniyor. biz beykent tarafindayiz, gayet medeni insanlar.
  • fraise  (13.06.17 17:31:36 ~ 18:34:21)
Önemli sosyal merkezlere uzak olması dışında bir eksisi yok. Hele işiniz de buraya yakınsa böyle bir rahatlığı bırakmak istemiyorsunuz.

  • catch the arrow  (13.06.17 17:44:13)
bence sıkıcı ve ruhsuz bir yer. 15 yıldır yaşıyorum. yakuplu tarafı çöp ama kiraları ucuz.

insanlar medeni demiş ama bilemiyorum medeni olduğu kadar barzosu da inanılmaz miktarda var. 50-50 durum. beşiktaş kadıköyde vb yaşamak için kolumu bacağımı verirdim.

moral bozmadanı farketmemişim. burasının engüzel tarafı yolları çok geniş. her türlü park bulabiliyorsun.

istanbulun diğer semtlerine göre yeşili inanılmaz bol

her yerde kolayca hastane bulabiliyorsun. kafadan 4 hastane sayardım buraya medilife avcular hospital medicana acıbadem vb

trafiği nispeten az merkeze uzak olmanın avantajı.

tüyapa yakın tüm kitap fuarlarına veya ilginç şeylere gidebiliyorsunuz.

beykent tarafında torkunun güzel bir resotranı var tavsiye ederim.

bahçeşehire yakın bahçeşehir kadar pahalı değil.

west marina diye bir yer var gidenler balıklarının güzel olduğunu söylüyor ben bilmiyorum. balıkçı kenanı tavsiye ediyorum. beyliciumun yanında.

inanılmaz sayıda avm var.

islamcıların ve normal insanların nispeten birlikte yaşayabildiği nadir semtlerden biri.
  • charlotte blanc  (13.06.17 18:24:52 ~ 18:38:26)
Mesele uzak olmasi zaten. IStanbul'a uzak. Yani her seye uzak.

  • stavro  (13.06.17 18:28:06)
6 yıl Beylikdüzü'nde yaşadım. İşim Beşiktaş'taydı ve sorun kısmı burasıydı ama işim o taraflarda olsa oradan çok çok memnundum ben. Moral bozmak için değil, gerçekten.

Daha öncesinde Maslak tarafında 5 yıl, Üsküdar'da 4 yıl kalmıştım. Oralarda kaldığımız ev eski ve küçüktü, üst komşu kavga etse gürültüsü bizdeydi. Bizde kavga olsa gürültüsü onlardaydı. Odalar bidicik bidicikti, çamaşır makinası banyoya sığmadığı için koridordaydı, vb. Sonradan 140 metrekare eve geçince nasıl ferah geldiğini anlatamam. Yan odadakinin telefonda ne konuştuğu bile duyulmuyordu. Bir de 8. kattaydık, manzara çok güzeldi. Bir de balkonumuz vardı iki tane. Ben İzmir'de büyüdüm ve balkon benim için 'Evde standart var olan şey, balkonsuz ev mi olur' cinsindendi. İstanbul'a gelince ilk o şoku yaşamıştım zaten. Beylikdüzü'ndeki evin balkonu vardı ve tüm yazı balkonda geçiriyorum ben. Evlerin arası da geniş olduğu için kimse kimseyi rahatsız edemiyor ve görmüyor bile. İçim açılmıştı o açıdan. E hayatın büyük kısmı da evde geçiyor; o yüzden ben de rahattım.

Bir de şehir merkezindeki arkadaşlarla buluşmak dışında Beylikdüzü'nden çok uzaklaşmam gerekmiyordu, her şey vardı. Bar desen Gepetto'yu çok seviyorum, daha da bol barı ve kafesi var. Tiyatro, sineması var. Kışın bol bol etkinlik geliyor Beylikdüzü Kültür Merkezi'ne ya da Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi'nde. Tango gösterisine ve klasik müzik-tango füzyonlu bir konsere gitmiştim geçen sene. Üç tane oyuna gittim. Parkları bol, yeşil alan bol, ki bu benim için önemli. Çamlık Parkı'nda yürüyüş yapıp masa tenisi oynamışlığım çoktur. fraise'in dediği gibi 'Haftaonu bisikletlerimizi alıp sürelim, kamp yapalım' için çok güzel yakın yerler var. Mavisu Plajı yarım saat. Bunun dışında, spor salonları da İstanbul içindeki çoğu yere göre geniş ve daha az kalabalık, daha temiz.

En çok özlediğim şey de yazları orada olmak. Büyükçekmece Kordon Boyu'na 10 dakika ve ister inanın, ister inanmayın, ister gerizekalı deyin; 'Büyükçekmece Sahili, Büyükçekmece Sahili...' diye sayıklıyorum yurt dışında mal gibi. Ciddi ciddi, geçen gün ağlayasım geldi, nasıl özledim anlatamam. Türkiye'deki en sevdiğim yerlerden biri sanırım (birtakım tatil beldeleri hariç). Hatta, uzun süreli bir yurtdışı görevlendirmesinden aç aç dönmüştüm. Abim beni almaya geldi, 'Geçiş yumuşak olsun, Büyükçekmece'ye gidelim' demiştim. Haftasonu her gün orada yürüyüşe, bisiklete, dolaşmaya, vb. giderdim, hatta bir iki kere yüzdüm de ve kaçabilirsem hafta içi de giderdim. Zaten en sevdiğim kafe ve barlar da orada. Bir de denize karşı aşırı keyifli oluyor. Hazır oraya gitmişken, orayı bol bol değerlendirin.
  • aychovsky  (13.06.17 20:16:17 ~ 20:17:33)
Ben 1 yıl yaşadım. işime de yakındı. Gayet memnundum. Temiz ve refah bir ilçe. İstanbul' da daha ne istiyorsun. Marmarapark'a yakın bir yerde tut evini ama.

  • keep out  (13.06.17 20:52:23)