Lviv den Kiev'e ulaşım

için hangi yolu tercih edersiniz?
Gece vip yataklı(özel odalı) tren mi? 140 tl, 8 saat kadar sürüyor Gece 23:00 de çıkıp sabah 06:00 gibi varıyor.

Yoksa uçak mı? 350 tl, 1 saat kadar sürüyor sabah 11:15 kalkış 12:25 iniş.

sizce hangisi?
Yada alternatif seçenek sunanlara da hayır demem.

bu ikisi ise direk tren..daha ucuz daha güzel tecrübe.

  • qazaqwsx  (12.06.17 20:07:48)
sadece iki seçenek varsa kesinlikle tren, düşünmem bile. yok alternatif olabilir dersen,

bilet varsa eğer üçüncü sınıf vagonda alt yatağı tercih ederim, 20 lira bile yok. üst yatağı sevmiyorum, maymun gibi oradan oraya zıpla hoş olmuyor. sen evli adamsın, paran da vardır, o yüzden özel odalı tren daha iyi. hem rahatsız eden olmaz, hem çok güzel bir deneyim olur hem de konaklama parasından yırtmış olursunuz. ama yalnız olacaksan kesinlikle ikinci-üçüncü sınıf. hem neredeyse beleş hem de ortam acayip güzel oluyor. hiç öyle tehlikeli falan değil, üçüncü sınıf diye gözün korkmasın. aksine daha güvenli geliyor bana, her şey meydanda olduğu için kimse sorun çıkarmaya cesaret edemiyor.

intercity trenleri de var ayrıca, daha geçen gün haziran sonu için 48 liraya aldık biz arkadaşla. 6'da lviv'den çıkıyor 11'de kiev'de. o da olabilir.

çufçuf bileti için booking.uz.gov.ua/en/ adresine bakabilirsin, acentaya falan para verme hiç boşuna. buradan kartla alabiliyorsun.

bu vesileyle yapmamış olanlara da önereyim: allahınız varsa ukrayna'da kışın trene binin. bileti önceden alırsanız 50 liraya ülkenin bir ucundan diğerine gidersiniz tıngır mıngır. böyle güzel, böyle şirin, böyle ucuz bir deneyim yok. ben hiçbi şey için değilse trene binmek için para buldukça ukrayna'ya gitmeye çalışıyorum. lanet olsun bizim ülkemizde gelişmedi bi türlü şu zıkkım. ulan tren bee. kışın trene binin ve viktor tsoy başkan uyuyanlara iyi uykular der iken karlı çatıları izleyerek hüzünlenin, allah beeee,

www.youtube.com
  • der meister  (12.06.17 20:08:25 ~ 20:20:31)