Dünyanın Sonu

Gençler sene 2295 ve dünyada tek bir devlet var. Siz de bu devletin liderisiniz. Başka bir gezegenden Dünya'ya bomba atılmış ve Dünya yok olacak belli kurtuluşunuz yok. Elinizde 9 kişi var ve 6sını kurtarabilirsiniz. Tabi sonrasında insan ırkının devamını sağlamanız gerekiyor. Aşağıdakilerden hangilerini kurtarırdınız:

1. Doktor bir kadın. Ötenazi hakkında kitabı var. Fakir hastalarına kötü davranıyor ve çoğu soruşturmasını parayla çözmüş. 27 yaşında

2. Olimpik atlet. Yaşı ve cinsiyeti bilinmiyor.

3. Yüzme öğretmeni. Yaşı ve cinsiyeti bilinmiyor.

4. Hayat kadını

5. Hamile bir zeka engelli 16 yaşında kız. İlkokul mezunu.

6. Din adamı

7. Radikal düşünceleri olan bir biyolog

8. Tıp fakültesi 3. sınıf öğrencisi olan bir eşcinsel

9. Tecavüzden solayı hapis yatmış bir keresteci.

Sebepleriyle beraber açıklayabilir misiniz?

Not: Vaka analiz sorusudur

5 ve 9

  • partizan  (10.06.17 18:44:35)
6 kişi kurtarabilirsiniz

  • dog day afternoon  (10.06.17 18:45:24)
Uu çok eğlenceli, altı kişiyi yazacağıma kurtarmayacaklarımı yazayım. Din adamını, zekâ engelli kızı ve tecavüzcüyü kurtarmam. Diğerleri meslekleri ya da sağlıklı gen aktarabilme olasılıklarının biraz daha yüksek gözükmesiyle kurtuldu. Keresteciliği falan geçiniz, ihtiyaç durumunda edinilebilecek beceriler onlar.

  • kobuzchu kiz  (10.06.17 18:47:29)
3 tanesini kurtarmıyoruz yani.
O halde 4 kurtarmazdım. hastalık taşıyabilir.
6 kurtarmazdım. dinsiz bir gelecek harika olurdu.
9 kurtarmazdım. suç işlemiş birisinden kurtulmuş ve daha iyi nesillere yol açmış olurduk.
  • dafuq  (10.06.17 18:49:14)
1,5 ve 6 dışındakileri kurtarırım. Sebebi o insanlarla insan ırkının devamını sağlamak istememem. diğerleriyle gayet güzel sağlarım.

Keresteciyi ve de hayat kadınını şundan dolayı kurtarırım, yeni dünyada, kerestecinin olması demek bomba atılmış ve yerleşimin olmayacağı bir yerde ağaçlardan yeni yaşam kurulması gerekliliği açısından iyi olur ayrıca bu suçu işlediğine dair kesin bir bilgi yok belki masum ve boş yere yatıyor içerde. mesela 1 de kesinlik var o kadın kötü biri., hayat kadını da neslin devamı açısından daha rahat yardımcı olabilir yeni gruba.
  • makarnavodka  (10.06.17 18:49:40 ~ 18:58:35)
baya uzun yazıyodum ama kobuzchu kız tam dediklerimi kısaca yazmış ona +1 veriyorum kısaca

  • nundu  (10.06.17 18:50:44)
Zihinsel engelli kız, tecavüzcü ve eşcinsel hariç diğer altısını kurtarırım. Bana göre dünyanın yeniden dirilişi için bu üçüne gerek yok. Üstelik insanlığın genlerini de bozarlar.

  • etna  (10.06.17 19:09:06)
5-6-9 hariç diğerleri

  • basond  (10.06.17 19:19:20)
Bende kurtarmayacaklarımı yazayım.

1-tecavüzcü 2-hayat kadını

sonuncu da zorlandım ama seçersem engelli kız olurdu.
  • alt4y  (10.06.17 19:44:39)
5-6-9 Kurtarmam gerisini kurtarırım.

1- Kötünün iyisi, ötenazi hakkında görüşlerim olumlu bence daha fazla yaygın ve yasal olmalı, insanlar çok acı çekiyor.
2- Sporcu iyidir.
3- Öğretmen en azından yüzmek de güzeldir bir zararı yok.
4- Dürüst olurlar, memlekete lazım.
5- Gelecek nesiller adına bir tehlike hemde cahil, verilen bilgiler ışığında bırakırdım bunu.
6- Evlerden ırak.
7- Can abim.
8- Eşcinsel bir insanın zararını hiç görmedim daha.
9- Neyini kurtarayım bunun.
  • gozu acik sevisen yahudi  (10.06.17 19:48:58)

  • fyodor fyodorovic  (10.06.17 20:52:34)
ben bütün seçimimi "insan neslinin devamını sağlamak" amacı üzerine yapacağım.
bu yüzden yaş ve cinsiyeti belirtilmemiş iki seçeneği (2, 3) dışarıda bırakıyorum.

1, üreme çağında bir kadın. üstelik doktor.
4, mesleği önemsiz. kadın oluşu daha önemli.
5, birincil amaç neslin devamıysa "hazır" hamile, (bu tekrar hamile kalabileceği anlamına da geliyor) bir kadını dışarıda bırakamayız.
6, damızlık.
7, damızlık.
8. cinsel yöneliminden bağımsız olarak, sonuç itibariyle sperm üretebilen bir canlı. damızlık.

böylece kadın erkek dengesini nispeten sağlamış ve üreme potansiyelini epey arttırmış olduk.
  • filteria  (10.06.17 21:32:59)
4, 5, 9' u baştan elerdim. sağlıklı genlere ve psikolojik anlamda, her anlamda sağlıklı bir topluma ihtiyacımız var.

ihtiyacım kalmayınca 1 ve 6' nın icabına bakardım. 1' i rehabilite etmeye calısırdım, olmuyorsa hakikaten icabına bakardım. din adamının karakterine bağlı. eğer akıllı biriyse ve inancını kötü niyetli kullanmayacaksa durabilir.
  • yuvarlanantencereninkapagi  (10.06.17 22:08:24 ~ 22:09:26)
gideri varsa 1 geriye kalanlar ölsün

  • mirty  (10.06.17 22:37:41)