Zihnin yorgun olmasi ve retoriğin zayiflamasi

6-7 aydir sinava hazirlaniyordum.bu hafta sona erecek Ondan once konusmalarimda her kelimeyi ozenle secerek akici konusurdum. Ancak bu sure zarfinda dusunsel aktivitelerim ve konusma yetenegim ciddi olcude zayifladi.misal daha once bir konuda uyumadan once dakikalarca kendimle beyin firtinasi yapardim. Karsimdaki kisiye 'bu konusmanin kontrolu benim elimde' dercesine hakim bir vaziyette sohbet ederdim. Cogu arkadasim da bunu soyluyordu. Konusmak istememe gibi bir durum mevcut zihnimde adeta. Bir yardim edin. Cok moralim bozuluyor bu konuda. Nasil bir tedavi uygulayabilirsiniz? Onceden yasadiniz mi boyle bir donem?

Sınav bitince geçecek. Gelecekteki bir olayı beklediğin için zihnin o olay gerçekleşene kadar seni stres altında tutacak. Stres ortadan kalktığında daha akıcı düşünmeye başlayacaksın. Dışarıda vakit geçirerek insanlarla daha çok konuşursan bunu biraz azaltabilirsin.

  • dissendium  (08.06.17 01:32:32)
Yerim senin stresini <3
Kendini bu kadar yorma. Bilmiyorum ne yaşadın da üzülüyosun bu kadar ama gideceğin yerde tanışacağın insanları, yapacağın şakaları, esprileri düşün. Böyle biriyle görüşmesinler yani. Daha dinamik, daha enerjik, daha fantastik, daha çikibombastik bi kız bulmaları lazım karşılarında.
Her şeyi tek başına halledemezsin. Hayatı biraz yavaşlat yani emin adımlarla yürü ama hızlı adımlarla değil. Yorulmuşsun ve kafa yorgunluğunu yatarak atamazsın. Yarın eve gelirken bi mizah dergisi al. Saçlarını boya, güzel bi yemek yap. Norek kardeşin de bi mesaj kadar uzağında (sadece senin değil, okuyan herkesin ihtiyaç halinde mental olarak yardımına koşarım). Daralırsan yine sakin ol. Hayat bi şeyleri keşfetmeden durmak için fazla uzun ve sen de yolun başındasın.
Not: Saçlarını kesin boya. Şaka değildi o.

NOOOT: Lan yanlış yere yazmışım kimse de uyarmamış. Nerde o dünkü yorgun kız onun cevabı olacaktı bu.
  • norek  (08.06.17 01:51:17 ~ 14:59:00)
Benzer bir sorunu en son 6-7 ay önce lisans mezuniyet projemi hazırlarken yaşadım. Bırak akıcı konuşmayı, kelimeleri dahi yanlış telaffuz ediyordum. Projeyi teslim ettim, ertesi gün rahatladım ve eskiye döndüm :)

Fakat genel yorgunluk halinden ötürü düşüncelerimi toparlamakta ben de sorun çekiyorum. Sanırım o da ağustosta tatil yapabilirsem geçecek...

Şu an bunlara çok takılma, sınavın geçsin düzeleceksin! Kolaylıklar, başarılar!
  • chihirovekohaku  (08.06.17 10:34:43)