3 yıldır aynı dersten kalıyorum

Yarın final sınavım var, çalışıyorum ama yine kalacağım diye korkuyorum. Kendimi sanki geçememeye şartlamışım gibi. Çalışırken çok sıkılıyorum. 3 yıldır aynı dersi çalışmaktan bıktım, her şeyi ezberledim ama yok olmuyor. Yine kalacağım sanırım.
Ne yapayım da geçeyim ben bu dersi? Geçemezsem ağlayacağım. Çünkü şu an canım çok sıkkın.
Çoğu kişinin geçtiği 1. sınıfın en uyduruk dersini geçememek koyuyor.

sınav kağıdının altına: "hocam bu dersten geçmem gerek, yoksa okul şöyle uzuyor böyle atılıyorum" gibisinden birşeyler yazabilirsin. ben geçemediğim bir derste öyle yapmıştım ve hoca geçirmişti beni. bence dene.

  • hosein  (06.06.17 18:16:40)
çok duydun, kızacaksın ama çalış ya. kendin demişsin 3 yıl boyunca her yıl önüne gelmiş, geçemezsen yine gelecek. en azından yarına kadar da elinden geleni yap. her şeyi ezberlemişsin olur niye olmasın. neşeli bir şarkı dinle.

  • abyuksuet  (06.06.17 18:29:27)
hosein'nin dediğini yap etkiliyor mutlaka

  • gozu acik sevisen yahudi  (06.06.17 18:47:54)
Sen ankara hukuktansin diye hatirliyorum. Okulu birakicam falan diyordun en son. Hukuk baslangicini gecemedin sanirim. Aglamalik bir sey yok, o ders gecilememesiyle efsanedir

  • bonisnocetquimalisparcit  (06.06.17 18:48:09)
@bonisnocetquimalisparcit
yatay geçiş başvurum dil yeterliliğini sağlayamadığım için kabul edilmedi. Evet, başlangıcı geçemedim. Zor dersleri geçip bundan geçememek sinir ediyor.

  • tahin pekmez yoğurt  (06.06.17 20:01:02)
Borçlar özel'i ben de böyle sayıyordum 2 oldu 3 oldu 4 oldu diye, 5.seferde geçtim.
Örnek değilim ben, ama her seferinde 1 puanla kalmıştım. Hoca değişti, yine 1 puanla kaldım adfghkş
Çok farklı değişik kaynaklardan okuma, emin olduğun güvendiğin(derste tutulmuş çok iyi bi not olabilir ve geçen senelerde sorduğu şeyler olabilir) 2 kaynağı ölümüne ezberle. Ölümüne.
  • megalomaniac  (06.06.17 20:05:07)
Ben de birinci sınıfta verilen statik dersinden kaldım. Bu yaz okulunda dördüncüye alacağım. Milletin adını duyup, "ben bundan kesin kalırım" dediği ve gerçekten de kaldığı dersleri tek seferde geçtim ama bu ders karşısında hiçbir şey yapamıyorum. Bol bol yazı yazıp pratik yap. Ben her vize ve final öncesinde derste çözülen tüm soruları tekrar çözmeyi alışkanlık haline getirdim. Pratik önemli bir şey.

  • dissendium  (06.06.17 20:09:10)