Coin satin almak

Merhaba arkadaslar.

2010 yilinda bir web sitesi yapimi isi icin yabanci biri bana 1.500 dolarlik bitcoin odemesi yapabilecegini ve bitcoin birim fiyatinin 7 cent oldugunu soylemisti. Ben de bu teklifi (yazar burada sacini basini yolmakta) kabul etmedim. O gunun 100 dolarlik bitcoini bugun yaklasik 70.000.000$ (yetmis milyon dolar) yapmakta.

Neyse konumuza gelelim, bitcoin treni kacar gibi oldu ancak yaptigim arastirmaya gore baskaca coinler var ve bunlardan ucuz ve guvenilir olanlarina 100'er $ yatirim yapmayi dusunuyorum.

Sizce hangi coini, hangi siteden guvenilir sekilde alabilirim?

Bu konuda tecrubesi olan arkadaslardan yardim talep etmekteyim.

Tesekkurlerimle.

piyasasını takip etmiyorum ama tren kaçtı mı emin olmayın derim. $1000 a yaklaştığı sıra ben tren kaçtı artık demiştim, şuan 1 btc = $2.6k civarında. alışveriş yaparken 1btc almak şart değil, bir $100 da buna gömebilirsiniz.

  • aranelsurion  (05.06.17 22:24:38)
önce bitcoin alıyoruz. btcturk koinim paribu neden bitcoin alıyoruz? bu piyasanın doları bitcoin, her yerde geçer, kurlar bunun üzerinden belirlenir.
aldığımız bitcoinleri poloniex gibi borsalara aktarıyoruz. neden? e bunu diğer coinlerle takas etmek istememiş miydik, ondan.
artık borsadan istediğinizi bütçeniz ve limitler dahilinde alabilirsiniz. burası basittir al sat zaten iki tane buton var.
aldıklarımızı kendi cüzdanlarına çekiyoruz, bunları güzelce yedekliyoruz.
neden borsada tutmuyoruz da cüzdana çekiyoruz?
e margin falan yapmıycaz yastık altına atıcaz. borsada tutarsak çalınabilir -yaşandı- borsa dükkanı kapatıp gidebilir -yaşandı-
cüzdanların yedeklerini güzelce saklıyoruz, burası mühim. unutursanız, silerseniz, sakladığınız ortam bozulursa geri dönüşü için kuantum bilgisayarla brute force falan denemeniz gerekir.
  • müftü  (05.06.17 22:33:07)
müftü oldukça güzel anlatmış. bitcoin aldıktan sonra bu işi kolay yapabileceğin yer poloniex. poloniex'te iki aşamalı doğrulama vs. açarsan ayrıca güvenlik için daha iyi olabilir.

cüzdan konusunda da eğer online olarak tutacaksan hepsini bence bilgisayarının ve ağının güvenliğinde kesin olarak emin ol. bunun haricinde direkt olarak cüzdan yedeklerini ve seed keylerini birkaç tane usb'de yedek olarak tut.

son olarak cryptocurrency piyasası son zamanlarda tabiri caizse balon oldu. tekrardan bir dibe vurabilir önceki hafta sonu olduğu gibi. bu yüzden belki biraz beklemen senin lehine olabilir. bunun haricinde yatırım yapacağın coinlerin projelerine, geliştiricilerine, topluluklarına bakıp gerçekten gelecek vaat ediyor mu diye kontrol etmen de iyi olur. şu an herkes kafasına göre bir proje yapıyor ve iki sene içerisinde bunlarının çoğunun yok olup gideceğini göreceğiz. onun için kafanıza yatan projelere yatırım yapmanız sizin lehinize olur.

benim seçtiklerim şu şekilde: bitcoin, litecoin, ethereum, ripple, bytecoin, siacoin, golem, lisk. bunlardan bitcoin piyasanın altını gibi denebilir. sınırlı sayıda ve ilk olduğu için özellikle exchangeler bitcoinle yapılmakta. diğerinin hep bir amacı ve projesi var. detaylı olarak araştırıp öğrenebilirsin.

bol kazançlar...
  • luna est domina severa  (06.06.17 01:18:27)