hindistan vs nepal ? gitmeye değer mi ?

merhabalar,

elimde bir miktar para (1500 dolares), bir miktar uçuş mili (40bin mil), bir miktar boş zaman var (20 gün).

2 ay içerisinde tek başıma avrupa harici uzak yerlere gitmek istiyorum. aklıma ilk gelen yerler hindistan (delhi) ve nepal (katmandu).

sizce gitmeye değer mi ?

çok fazla bir beklentim yok. ama gitmişken 15 gün falan kalmak istiyorum, vakit geçirilir mi oralarda bilmiyorum.

her türlü tavsiye ve öneriye açığım.

ek : bu arada sözlükteki yorumların hepsini okudum. hindistan yeme içme, hijyen ve hastalık konusunda korkuttu. nepal oranın daha derli toplu ve kısmen hijyenik bir alternatifi gibi geldi.

Ben olsam Kazakistan ve kırgızıstana giderdim hem vize yok hemde güzel yerler gezmek için doğal güzellikleri yemekleri falanda güzel. Havasıda temiz

  • atcapar  (05.06.17 18:28:05)
Ikisi icin de deger ama ikisi icin 20 gun az.
Birine ayirirsaniz daha iyi olur. Tadini cikara cikara gezersiniz.

  • kuehles blondes  (05.06.17 19:10:42)
hindistan için söylüyorum, nepal'i bilmiyorum, değer. yalnız yaz sıcakları geliyor, hava sıcaklıkları, hijyenle birleşince zorlayıcı olabilir.
ayrıca naçizane düşüncem bu gibi yerlere genç yaşta gitmenin daha kolay ve katlanılır olduğu. yaşlandıkça, belirli bir konfora alıştıkça gitmesi biraz zorlaşabilir.
sonuç: hindistan ölmeden gidilip görülmesi gereken yerlerden. gitmişken tek bir şehir gezmeyeceğin için vakit çok çabuk geçer hem de.
  • puc  (05.06.17 19:27:03)
ikisi için 20 gün değil zaten. ikisinden birini seçip o ülkede toplam 20 gün kadar geçirmek istiyorum.

muhtemelen nepal'e gidip katmandu ve pokhara yı tercih edeceğim.

teşekkür ederim.
  • sabirstone  (05.06.17 19:58:45)
@sadakatsiz

çok teşekkür ederim. ben de nepal de karar kılmıştım.

poon hill trek güzel bir tavsiye oldu kesinlikle değerlendireceğim.
  • sabirstone  (05.06.17 20:21:17)
Ben olsam bok icinde yuzen Hindistan'a gitmezdim. Tayland, Kambocya, Vietnam taraflarini dusunurdum.

  • stavro  (05.06.17 21:01:55)