coğrafya uzmanlarına soru - otobüs yolculuğunda gündüz batı güneşi almak

güzergah ankara-çanakkale. gündüz yolculuğu olacak. sizce batı güneşi ne kadar etkiler. sol tarafta yani tekli koltukta oturmak istiyorum ama öğleden sonra güneşi biraz kafamı kurcalıyor.

perde var çeksen olmaz mı?

  • cekilmis gayfe  (02.06.17 17:45:07)
hem dışarı göremeyince bunalıyorum, uyumak istesem de yine de hafif hafif ışığı çarpıyor gözüme. çok nazlıyım yani. ama teorik olarak otobüsün ön tarafında oturanlara vururken arka taraflara vurmaması gerekir diye düşünüyorum ama emin olamadım. meridyenler malum dik kesmiyor aslında.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (02.06.17 17:48:53 ~ 17:49:51)
kanımca her türlü vurur.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (02.06.17 17:53:15)
yok tam karşıdan gelmez güneş. zaten otobüs bursa-balıkesir-çanakkale diye gidecektir. otobüsün soluna vurması muhtemel. öğleden önce çıkarsan kurtarırsın :)

  • cekilmis gayfe  (02.06.17 17:54:04)
öğleden sonra ankara çanakkale arası tahminimce yüzde 80 oranında tekli koltulara güneş vurmaz. yüzde 20 lük kısım virajlar vs de vurur. yani yol boyu güneş diğer tarafta kalır.

edit: öğleden sonra dediğim öğlen 2 den sonraki saatler.
  • hoikam  (02.06.17 17:54:37 ~ 17:59:19)