Hanımlar günlük ped kullanıyor musunuz?

Son zamanlarda günlük pedlerin epey zararlı olduğuna dair yazılar görüyorum. Hatta bugün bir forumu okurken birisi günlük pedlerin çene bölgesinde sivilce yaptığını, kullanmayı bırakınca sivilcelerin geçtiğini bile yazmış. Siz ne düşünüyorsunuz günlük pedler konusunda? Kullanıyor musunuz? Herhangi bir zararını gördünüz mü şu ana kadar?

Kullanmiyorum. Her gun camasir degistirmeyi ve yuzde yuz pamuklu camasir kullanmayi herkese tavsiye ederim.

  • nax  (01.06.17 15:21:35)
nax +1

  • fasulyek  (01.06.17 15:23:15)
Regle yakin zamanlarda ve sonlarında kullaniyorum. Onun disinda kullanmiyorum.

  • rayde  (01.06.17 15:25:22)
bazen kullanıyorum, ama düzenli değil.

  • blatta hiberna  (01.06.17 15:25:29)
herhangi bir zararını görmedim. kullanıyorum devam da edeceğim muhtemelen

  • cabiday  (01.06.17 15:26:13)
eskiden kullanıyordum bıraktım bence de zararlı. sonuçta kimyasal var içinde. dönem dönem kaşıntıda yapıyor markadan bağımsız. çevreyide kirletiyor.

günlük ped versiyonundan şundan sipariş verdim www.instagram.com dikiliyor bekliyorum bakalım. temizliği konusunda zaten iç çamaşırlarımı tek başına atıyordum makinaya o açıdan sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum. tek merak ettiğim iç çamaşırı üzerinde rahatsız eder mi onu da kullanınca görücem artık.

edit: iç çamaşırını günde iki kez değiştiriyordum zaten ben. şu an hamileyim mesela akıntıda artış oluyor daha fazla değiştirdiğimde oluyor.
  • yue  (01.06.17 15:26:50 ~ 15:28:58)
nax +1

hem zararlı olduğunu okudum hem de hiç rahat değil. yanımda iç çamaşırı taşımayı tercih ediyorum.
  • elorelia  (01.06.17 15:26:52)
Ben de hiç kullanmıyorum. Onun yerine nax gibi günlük iç çamaşırı değiştiriyorum ve pamuklu olmasına özen gösteriyorum. Regl zamanında bile rahatsız oluyorum zaten pedden.

Bir de zamanında jinekologum kullanmamam konusunda kesin dille uyarmıştı.
  • fraise  (01.06.17 15:35:50)
sürekli olarak kullanıyorum. dışarı çıkarken giydiğim iç çamaşırını eve gelince değiştiriyorum, yani günde iki kere ped ve çamaşır değiştiriyorum. zaman zaman kaşıntı yapıyor ve çevreyi kirletiyor +1 alternatif bulamadım +1

bir dönem okb geçirdim. vücut salgılarıyla aramdaki sorunu halen tam olarak çözemedim, bu nedenle devam malesef.
  • manuel mandalina  (01.06.17 15:39:44)
Ben sabah akşam günde 2 kez çamaşır değiştiriyorum zaten. Günlük pedin çamaşır değiştirmekle ilgisi yok ki.

Bazı günler akıntı yoğun oluyor (yumurtlama dönemi akıntısı). O günlerde gün içinde ıslak çamaşırla gezecek halim yok, 10dkda bir çamaşır değiştirecek halim de yok. Mecburen günlük ped kullanıyorum. Saat başı değiştiriyorum. Ayda 2-3 güne tekabül ediyor kullandığım dönem.
  • peggy  (01.06.17 15:43:24 ~ 15:45:05)
Günlük pedler reglin son günlerinde minik akıntılar için değil mi yahu? Her gün duş alıp iç çamaşırı değiştirdiğim için normal zamanlarda tabii ki kullanmıyorum. Ki bunu yapmayıp, günlük ped takanlar için bence de zararlıdır. Sonuçta o bölgeyi temiz tutmadığınızda poponuzda bile sivilce çıkar.

  • ruhen hastayim ben  (01.06.17 15:44:56)
nemli kaldığı için kullanılmaması gerekiyor, rahatsız edici de zaten. kullanmasan daha iyi her bakımdan.

  • fragile lady  (01.06.17 15:51:52)
nax+1, çok rahatsız edici.

  • cikis yolu  (01.06.17 16:27:34)
Hayır kullanmıyorum, sık camasır değiştiririm.

  • maria puder  (01.06.17 16:28:52)
Her gün çamaşır değiştirmekle ne alakası var +1

Kullanıyorum tabii ki. Sık sık da değiştiyorum. Nemlendikçe. Akıntı yoğun olabiliyor. Bu sivilce mivilce bana şehir efsanesi gibi geldi. Normal ped zararlı değil de günlük ped mi zararlı?

Parfümsüz kullanıyorum bu arada.
  • mutlusismankedi2015  (01.06.17 16:46:19)
İc camasirini gunluk degistirmeyen insan yoktur heralde. Gunluk ped kullaniyorum ama sadece disari ciktigimda. Evdeysem kullanmiyorum. Simdiye kadar hic bir zararini gormedim. Sivilce sadece regl yaklastiginda hormonlarin degisiminden dolayi genelde alin bolgesinde 1-2 tane cikip en gec 1 hafta icinde kayboluyor. O da her zaman olmuyor.

  • nesenbilneben  (01.06.17 17:29:10)
Hava almadigi icin akintinin artmasina sebep oluyor bende, bu nedenle kullanmiyorum. Disardayken bazen pecete koyuyorum. Zarari var midir bilmiyorum ama gunluk ped gibi olumsuz bir sey yasamadim.

  • rusyalı kozmonot  (01.06.17 21:32:57)
Birkaç saate fantezili sevişmeyeceksem, pamuklu iç çamaşırı giyip pamuklu günlük ped kullanıyorum. Pamuklu olmayanlar çok zararlı gerçekten, florayı bozuyor ama pamuklu olanlar gün içinde ferah ve temiz tutuyor değiltirdikçe. Her gün değiştirmekle alakası yok, gün içinde duş almış gibi ferah hissettiriyor. Her gün kullanmıyorum ama çoğunlukla kullanıyorum.

  • aychovsky  (01.06.17 21:39:29 ~ 21:41:25)
Reyde +1

  • kullanıcı adını aktif edemeyen insan  (01.06.17 21:43:56)
çene bölgesi neresi oluyor?

  • pgup  (01.06.17 21:53:25)
@pgup çene bölgesi neresi mi oluyor? Çene bölgesi çene bölgesi oluyor. Hani şu yüzümüzde bulunan.

  • i m cool with that  (01.06.17 21:57:29)