Laptop'umun açılışta görüntüsü gelmiyor!

Masaüstü olsaydı birkaç şey denersin ama laptopda bu sorun gelince kalakaldım öylece :/

Iftardan önce gayet güzel çalışıyordu, kapattım iftara gittim, yeni geldim, bilgisayarı açtım görüntü gelmiyor ekrana :/

Bios ekranı bile açılıyor

Power ışığı ve 3-4 tane led ışıkları yanıyor, fan çalışıyor, mouse altı ışığı yanıyor.

Hdmi den tv ye bağladım belki görüntü gelir diye ama tv ye de görüntü gitmedi.

Aklına birşeyler gelen var mı, açabilir miyim bu bilgisayarı :/

bios geliyorsa, içinde bir şey varsa hiren's boot cd gibi bi şeyle aç içine gir, verilerini al format at.

özet: çare format.
  • ekaterina  (31.05.17 23:49:39)
Maalesef bios ekranı bile gelmiyor.

  • denizaya  (31.05.17 23:50:52)
açtıktan birkaç saniye içinde herahngi bi bip sesi geliyor mu? geliyorsa uzun kısa oluşuna göre google dan bios sesleri diye aratıp sorunun nerde olduğunu anlayabilirsin.

ses gelmiyorsa, 3-4 tane yanan led ler ne? belki ekrana sinyal ileten zamazingolar bozuk windows açılıyor ama sen görmüyorsun.
  • washe  (01.06.17 00:06:22)
Açılışta bip sesi gelmiyor malesef.

5 tane led ışığı var açılırkrn hepsi yanıyor.

Yanan ışıklar; power, güç kablosu, diğeri wifi sanırım.
  • denizaya  (01.06.17 00:09:25)
@bulunsun kenarda; bu dediğini ben yapabilir miyim yoksa bilgisayarcıya mı götüreyim?

Cpu da macun sürmüşlüğüm var ama ekran kartına hiç sürmedim ve PAD i hiç duymamıştım önceden.
  • denizaya  (01.06.17 00:41:13)
laptobın marka modeli ne?

  • washe  (01.06.17 00:49:44)
@washe; samsung R-540
tam model No; np-r540-js0atr

  • denizaya  (01.06.17 00:53:17)
bulunsun kenarda nın dediği şey olası mı diye kontrol etmek için sordum da, baktığım kadarıyla harici ekran kartı var ve olabilir söylediği durum. ekrana sinyali veren kıısmda sorun olsa windows açılırdı ya da tv ye bağladığında görüntü alabilirdin. içini açıp oynak bişiler var mı yok mu diye kontrol edebilirsin. kendin halledemezsen de uçuk bi masraf çıkartmaz gibi.

  • washe  (01.06.17 00:59:54)
denizaya

komple bataryayı cikar baslat bi
windows 10 hızlı baslatma acıksa sacmalayabiliyor boyle

gerekmeyebilir macun
  • kingcyrax  (01.06.17 11:47:24)