İşteki sorunları dışarı/eve taşıyo musunuz?

Benim çok kafama takılıyo ya. İşi işte bırakmanın bi yolu var mı :(

Yok mu :(

Onu yapamıyorum ya. İşi eve taşıyorum mutlaka ya da erkek arkadaşıma dert yanıyorum. Biraz gamsız olmak gerek sanırım ya da fazla profesyonel olmak gerek..

  • matilda  (29.05.17 23:50:08)
Genel olarak memnuniyetsizsem, stresliysem ne yazık ki o negatif duyguları beraberimde eve getiriyorum, daha sinirli ve ters oluyorum çevreme karşı.

Ama işteki problemleri getirmiyorum, "ya sevkiyat da gecikti üretim planında geri kaldık..." diye uykumu kaçırmıyorum. Babamın işi mi banane napayım yani, kraldan çok kralcı olduğum idealist günlerim ilk işimden ayrıldığımda sona erdi.
  • Sulfoxaflor  (29.05.17 23:50:29)
taşıyorum, bunun da çok faydasını gördüm. benim için problem problemdir, bir şekilde çözüme ulaştırmam lazım. ya da o sıkıntıyı es geçip bırakıp gideceksem de ''let it go'' illa üzerinde bu kararı almam lazım. işte bu yüzden herhangi bir problemi çözene kadar heryere yanımda götürürüm. cebimden çıkarır önüme koyarım çözene kadar. başka şeylerle pek ilgilenmem, ilgilenemem.

aklına güvendiğim, önyargıları olmadığını zannettiğim, analitik düşünebilen ve benzer bir şeklini yaşamış ya da uzmanlık alanları o olan kişilere danışırım. ne zaman bir sonuca erdirirsem o zaman kapatabilirim kafamdaki o parıltıyı.

edit: problemle saplantıyı karıştırmışsınız yalnız; olmayan birşey olmadı diye kahrolmam ya da kahrolsam da bunu yanımda taşımam, hüznümü yalnız yaşamayı seviyorum zaten de, problem şu olabilir mesela üstteki cevabı refere ederek; sevkiyat gecikti üretim planından geri düştük, napılabilinir ?

yani üzerine hamle yapabileceğimiz ya da yapmasak bile buna bizim karar vereceğimiz şeyler.

onun dışında sevkiyat kaçtı, üretim planında geri kaldık diye kendini sık dur, hiçbir işe yaramaz; ergenlikte ki huzursuzluk gibi milleti de strese sokmaktan başka. sevkiyat üretim planının gerisinde kaldık, napabilirize bakılır, hiçbirşey yapılamıyorsa da ''let it go'' artık yapacak birşey yok, bu bize ders olsun bir daha aynı hataları yapmayalım dersin ve boşverirsin gider. bırakırsın gider. her ne olursa olsun gönül işleri dahil, olaylara bu şekilde yaklaşıyorum.

kız var, kızın annesi var; annesi seni sevmedi, neden sevmediğini çözdün mü, evet. değiştirebilir misin, denersin. oldu mu olmadı, kız vazgeçti mi, sanmıyorum ileri vadede vazgeçmez, çık o zaman. çünkü ne onunla yaşayabilirsin ne de çözemediğin bir olayın içinde genel itibariyle huzurlu olabilirsin. küçük küçük anları mutluluk sanar durursun.
  • mete kudur  (29.05.17 23:54:03 ~ 23:59:23)
kesinlikle taşıyorum. hatta evde de çalışıyorum.

  • fasulyek  (30.05.17 00:11:00)