Arkadaşın düsüncesine ne diyorsunuz ?

Diyor ki eşim beni aldatabilir ancak ruhunu baskasına kaptırmaması lazım .Fiziken her türlü aldatabilir dedi ..Sonra kendisi de ekledi ben tek eşliliğe inanmıyorum.Önümde eşim başkası ile yatabilir sakıncası yok ..Bunu diyen de bir erkek .Bekar kendisi ama bu tür düsünce çok uçuk gelmiyor mu size ?

  • güneyli çocuk  (29.05.17 18:34:49)
Bence arkadaş geniş görünmeye çalışıp saçmalamış.

Tek eşlilik benim düşünceme göre de onlarca yıl sürecek bir şey değil, o konuda aynı fikirdeyiz. Ancak karşımdaki kişi başkası ile birlikte olsa bunu kaldıramam. Aynı şekilde böyle bir şeyi ben de karşımdaki kişiye yaşatmam. Bence en güzeli başkalarına meyil etmeye başlandığı anda insanca yolları ayırmak. Her şey sonsuza kadar sürmek zorunda değil.
  • i m cool with that  (29.05.17 18:39:02 ~ 18:40:08)
gayet faydacı bir yaklaşım, ve akıllıca. duygularının önüne geçebiliyorsa ayakta alkışlarım. çok nizam içinde ve mantıklı bence.

bu arada sanırım sting ' de böyle birisi, tam emin değilim şimdi ama.
  • mete kudur  (29.05.17 18:39:12)
gözünün önünde bir de. vay anasını :)

açıkçası arkadaşınız bekar ve sevgilisi de yokken böyle büyük konuşması kolay gibi geliyor bana. ben de sevgilim olmadan önce "ya ben kesin aldatırım, öyle bir kişiye çok bağlanamam. hele ki bir ömür aynı adamla nasıl geçebilir ki" diyordum ama sevgilim olduktan sonra bırak aldatmayı, bir gün bile birisine o niyetle bamadım. doğru insanı bulunca, onu çok sevince öyle olmuyor o işler.

ha ben bir konuda arkadaşınıza hak veriyorum, bugün sevgilim gelse "seni aldattım, ama çok sarhoştum, nolur affet ben sadece sana aşığım" dese ben onu bir şekilde affederim. çünkü herkes hata yapar. bişey olmuştur kesin, yoksa beni aldatmak istememiştir. ve ben onu öyle bir hatasında silemeyecek kadar çok seviyorum.

tabi arkadaşınız kadar geniş olamam. ilişkimiz hemen eskisi gibi olmaz. bi süre yalnız kalmak isterim düşünürüm, ölçüp tartarım gerçekten pişman mı, gerçekten seviyor mu, yoksa gene aldatır mı falan diye.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (29.05.17 18:40:49 ~ 18:41:56)
Herkes -düşünceleri bir başkasına zarar vermediği sürece- istediği şekilde düşünmekte özgür.

  • peggy  (29.05.17 18:41:06)
Gavat değil sapık bence. Normal değil hiç

  • benaslindayohum  (29.05.17 18:42:58)
tek eşliliğe inanmamayı anlarım da önümde başkası ile yatabilir kısmında 404 error

  • elorelia  (29.05.17 18:43:56)
ya bunların çomarlardan farkı yok. okuyup yanlış anladığı 2 kitapla kendini entel zanneden, aslında düşük zekalı bir insan işte. tek eşliliğe inanmıyormuş. o zaman senin hayvanlardan ne farkın kaldı baboli?

prim verme şuanlara, yav he he de geç.

edit: benaslindayohum +1 bence de gavat değil ağır psikolojik sorunları olan bir sapık
  • elvedui  (29.05.17 18:46:19 ~ 18:47:41)
Bekara karı boşamak kolay diye bir söz var. Aşık olduğunu biriyle evlensin, bir de ondan sonra konuşsun. Eğer yine aynı şeyi söylüyorsa ilişkini kes. Yoksa Adana'da "swinger" operasyonunda yakalanmış bir adet arkadaş sahibi olursun.

Bir de noktalama işaretinden önce değil, sonra boşluk bırakılıyor. Korneam çizildi yazıyı okurken.
  • dissendium  (29.05.17 18:47:45)
aslinda kendi sikinin derdinde. gavat mavat ama adil biri en azindan. ben herkesle seviseyim ama kadin evden cikmasin kafasi degil. ben herkesle seviseceksem, karim da sevissin diye dusunuyor demek ki. iki yuzlu degil ama yine de gavat :D

  • baldur2  (29.05.17 19:24:36)
Bence biraz şov yapmış. Zannetmiyorum kien rahat türk erkeği bile bu kadar rahat olabilsin. Heeee de geç

  • powerpufgirl  (29.05.17 19:41:35)
bence direk mallık.

  • basond  (29.05.17 19:46:41)
İki tarafın da rızası ile açık ilişki/açık evlilik bi tercihtir gavatlık değil.
Asıl gavatlık, eşini gizli gizli aldatmak, veya kendisi aleni bi şekilde aldatırken eşinin her şeyine müdahale etmek ve kendi yaptığını eşine hak tanımamaktır bana göre.
Sizin fikir yapınıza uygun olmayan her şeyi gavatlık olarak değerlendirecek kadar sığ olmayın. Size uygun olabilir, ama istediği özgürlüğü/şartları aynı oranda eşine de tanıyabiliyorsa yukarıda saydıklarımdan çok daha onurlu biridir.

Buna ek olarak, pek çok cinsel fantezi olabilir (eşinin başkası ile birlikte olduğunu izlemek gibi) iki tarafın da rızası dahilinde ve üçüncü bir kişiye zarar vermeden yapılan şeyler de 'kötü' değildir. Ve eşini sevmeye de engel değildir. Bazı insanlar farklı düşünür.

Size uygun olmayabilir, aynı şekilde davranmazsınız ve fikrinizi medeni bir şekilde ifade edersiniz olur biter.

Ha ben de sevgilimi paylaşmam, ama yapana da gavat demem.
  • bir nick var benden iceri  (29.05.17 20:48:36)
boynuzlu ala gavat

  • fyodor fyodorovic  (29.05.17 21:00:59)
Buna saygı duyarım diyen de gavat tır. Başlatmayın saygınıza, her bka onun tercihi deyip normalleştirmekte sıktı artık. Her şeyin bir sınırı var hayvan değilsek

  • benaslindayohum  (29.05.17 22:43:10)
herkes cinsel hayatini istedigi gibi yaşar. iki tarafin da rizasi varsa kimseye laf düsmez. fantezi meselelerinde genis oldugumu düsünürüm ama benim icin özel olan bir kadının başkasi ile sevismesini izleyemem.

  • cunnilinguist  (30.05.17 01:47:52)
hayır gelmiyor aksi uçuk
insanın tek eşli olamayacağı bu kadar belliyken yalandan tek eşli numarası yapmak daha fena değil mi?
kimse yalandan yok ben tek karımla oldum yok kocamla demesin. iki yılın ardından hala her gün yok haftanın beş günü sevişiyoruz diyen yok ve gerçekçi değil. ufak flörtler bile olsa varolan ilişkiyi heyecanlandırıyor.
bence buradaki temel sıkıntı ego ile ilgili sen ne kadar küçük şeyler yaşasan da karşı taraf kesinlikle yaşamıyor gibi davranıyorsun. hadi diyelim ki gerçekten yaşamadın sıkılıp hayata cinselliğe belki kendine küsüyorsun.
  • fasulyek  (30.05.17 01:55:54)
sevgilim/eşim aldatsa duygusal fiziksel ruhsal farketmez herhangi bi tür aldatma yeterli ilişkiyi bitiririm. zaten çok uzun süreli ilişki pek mantıklı gelmiyo. de bu bana tercihi farklı olan birine sövme hakkı vermiyo ki? adamın bana zararı yok, sevgilisine zararı yok. ee daha ne? hayır sweet pointi kendinize göre çat diye istediğiniz noktaya koyup sizden geride olanlara çomar/yobaz diyip sizden öteye koymuş birine çok rahat sövebiliyosunuz. enteresansınız valla. şimdi biri duyuru açsa evlenmeden seks yapmak ahlaksızlıktır sapıklıktır diye yobaz dersiniz çok rahat :D

  • ghilleinthemist  (30.05.17 02:19:42)
Çeşit çeşit ilişki anlayışı var. Çok eşliliği benimsemesem de anlarım, saygi duyarim. Ama benim önümde yapabilir, izleyebilirim dusuncesini anlamadim. Normal bulmadim o yuzden o kısma saygı duyamıyorum.

  • aquarium  (30.05.17 02:33:36)