Bitcoin alış satış hızı

bitcoin almak veya satmak istediğimizde bunu anında gerçekleştirebilir miyiz? yani 5 dakikada bitcoin alıp 5 dakikada satabilir miyiz? yoksa daha mı uzun sürer?

Kraken gibi derinligi yuksek olan sitelerde 1 dakikada bile yaparsiniz.

  • crown  (28.05.17 16:31:57)
koinim.com da ben 2 sn'yede alıyordum.. satışın büyüklüğüne göre süresi de değişiyor. 100 liralık koin 1 dakika da satılır, 10000 liralık parça parça 20-30-60 dk da satılır.

  • prens zuko  (28.05.17 16:33:30)
Yukarıda arkadaşlara ek olarak önemli bir şey de belirtmek lazım. Bitcoin satış fiyatını siz belirlediğiniz için bu zaman yine size bağlı olarak uzayıp kısalabilir.

Örneğin ortalama satış fiyatı 1000 dolar iken, 1010 dolardan satmaya çalışırsanız hemen satamazsınız tabi. Satışa koyan kişiler arasında en düşük satış fiyatının 1010 dolar yani sizinki olduğu ana kadar da satamazsınız. Aynı şekilde 990 dolardan satışa koyarsanız anında satarsınız.

edit: Alış hızına değinmedim ama aynı mantıkla satışa koyan insanlar arasındaki en düşük fiyatı kabul ediyorsanız, o an alışı gerçekleştirirsiniz.
  • bitti  (28.05.17 21:40:08 ~ 21:41:45)