klostrofobi- panik atak- uçak

hic uçağa binmedim ama binmek zorundayım, kendime güvenemiyorum.Nefes açıcı ilaç mi alsam nefesim kesiliyor nefes almayi unutuyorum sanki.

iki paket haribo ayıcık alıyorsun
www.haydimaydi.com
önünde dergi var zaten, aç oku bir ton saçma sapan şey derken
hostesler sandviç getirmiş, yiyorsun, sonra
iniş zamanı gelmiş, önce kalkayım da sıra beklemeyeyim diyorsun,
ama her zaman sıra bekliyorsun. alışırsın.
  • güneyli çocuk  (27.05.17 22:49:41)
ben uçakta iniş ve kalkış kısmında çok korkan taraftayım, öleceksek böyle ölelim, zaten otoyoldan bile riski çok çok az, en azından rahat gidiyorum şeklinde kendimi rahatlatıyorum, mümkünse arkadaşlarımla biniyorum ve iniş kalkışta ellerini tutuyorum beni rahatlatıyorlar , kusura bakmayın hafife almak istemem ve klostrofobi durumunu bilmiyorum ama deneyimimi yazmak istedim.

  • kaset  (27.05.17 22:50:20 ~ 22:50:55)
Annem de öyleydi, ama bigün mecbur kaldı. Ben yanındaydım. Bak şimdi şöyle nefesini tut, elimi bırakma, birazdan başında ve tüm vücudunda bi boşluk hissedebilirsin 15'e kadar say geçicek gibi telkinleri güle oynaya sakince verdim. Cam kenarına oturmak istemedi, ortaya aldım. Sonra dönüşte o kadar mutlu oldu ki cam kenarına kendisi oturmak istedi, hep manzarayı izledi, yemekleri çok beğendi vs.
Mümkünse yalnız binmeyin. Yalnızsanız da yanınızdaki kişiye söyleyin canım nolucak, konuşa konuşa sakinleşirsiniz.

  • megalomaniac  (27.05.17 23:20:44)
Yorgun binebilirsin bir ihtimal uyuyabilirsin ama yorgunluk daha çok huzursuzluk yaratabilir.
Atarax alanilirsin sakinleştirir bir nebze. Daha önce kullanmışsan güvenle kullanabilirsin.
Xanax yine işe yarar. Ama yazdırman gerekir diye biliyorum.
Bununla ilgili doktora görünüp farklı bir ilaç da yazdırabilirsin.
Yanındakinle konuş girerken durumu hosteslere söyleyebilirsin. Ben hala korkarım arada artar korkum arada hiç sorun yaşamadan uçarım başlarda yanımdakiyle falan konuştum iyi vakit geçirtiyor.
Dergilerde bulmaca sudoku vs. oluyor onu çözebilirsin.
Yolculuk boyunca kafanı meşgul edecek bir şeylerle uğraş. Telefona dizi atıyorum ben 2 bölüm izlerken yolculuğun büyük kısmı halloluyor.
Sakız çiğne nefes egzersizleri yap. Sese karşı müzik dinleyebilirsin.
  • bass solo take one  (28.05.17 00:12:38 ~ 00:16:47)