sizde üşüyor musunuz?

Ama öyle böyle değil. Parmak uçları morarırcasına falan çok üşüyorum. Kan testi falan yaptırdım herşey normal. ne yapmalı başına gelen var mıdır?

Bende de o üşüme yaz-kış mevcut. Benim de kan sayımı vs. normal çıkıyordu hep ama kan ile ilgili bir değer çok az düşük, bir diğeri de çok az yüksek çıkmıştı. Bayağı bir didikleyip, folik asit düşüklüğü ile ilgili olabileceğini buldum. Bir ihtimalle de b12 eksikliği olabilir deniyordu baktığım yazılarda. Neyse, hem dolik asit hem de b12 aldım kullandım bir buçuk ay falan, sanki hafif bir düzelme oldu gibi. 2 haftadır kullanmıyorum, ellerim yine donuyor.

Direkt, "al bunu kullan hemen" demiyorum ama doktora "acaba böyle bir şey midir sebebi?" diye sorabilirsin. Hatta sor da bize de haber et doğru mu araştırmışım bileyim hehe
  • skooma  (27.05.17 10:26:58)
Siz de. Her şey.

Nerede yaşıyorsun? Belki cidden soğuktur?

Morarırcasına derken, morarıyor mu yoksa abartmak için mi söyledin?

Kalın çorap giy.

Ben üşürsem daha kalın giyiyorum. Genelde böyle yapar insanlar.

Sonuç olarak, üşümüyorum.
  • bir ileti paylastim  (27.05.17 10:27:27)
@skooma doktora 2 ay önce falan gittim kan alırken bayıldığım için :D b12 ye bakamamışlar kan değerini gösteren test iyiydi. önemli bişey yok dedi ama tekrar gitmekte yarar var sanırım. Asla doktorun demediği ilacı kullanmıyorum. Hassasım bu konuda.

  • ferrarimizolaydisatardik  (27.05.17 10:59:41)
@bir ileti paylaştım

Trakyada yaşıyorum. Şuan karşı masamda ki arkadaş kısakollu giymiş ben montla oturuyorum.
çok uzun süreli olunca tırnaklarımın içi ve maalesef ki parmak uçlarım bildiğin morarıyor. bi çorap giymeyle olacak iş değil gibi maalesef :S
  • ferrarimizolaydisatardik  (27.05.17 11:02:36)
üşümüyorum ama sıcak sevdiğim doğrudur.

  • dafuq  (27.05.17 11:02:40)
usuyenlerle ayni ofiste calismak tam bir islence. Pekmez yi.

Bu vesileyle hem derdimi dokeyim dedim :D
  • yons  (27.05.17 11:54:55)
evin içinde baya üşüyorum fakat dışarısı gayet iyi.

  • gkct  (27.05.17 12:09:57)
Ben de üşüyorum Hatta hasta oldum kan tahlili yaptırdım normal çıktı modern tıp çok aciz. Birisi 1 çare bulsun

  • fyodor dostoyevski  (27.05.17 12:46:15)
evet aynı ofiste çalışılmaz valla. yaz geldi ama hala üşüdüğüm için klima açtırmıyyyycam nihahahhah

  • ferrarimizolaydisatardik  (27.05.17 14:48:58)
Ben de üşürüm, kansızlık yok, B12 de normal dendi ama (286), şu yazıda en az 500 olmalı denmiş: www.hurriyet.com.tr Ben artık doktorların normal demesine kulak vermeyip B12 kullanmaya başladım, etkisi olduğunu söyleyebilirim. Et ve kuruyemiş tarzı gıdalar tüketmek de önemli.

  • reptillia  (27.05.17 15:25:06)