açlık grevi yapan gülmen ve özakça hikayesi nedir?

selamlar,

bi süre gündemden uzak kaldım ama bu konuyu merak ediyorum.

basitçe olayı anlatabilirseniz müteşekkir olurum.

bu kişiler kim? khk ile mi atıldı? hangi khk? kaç numaralı khk? link'i var mı?
sonrasında hemen açlık grevi mi yaptılar? protesto mu bu? nasıl yayıldı haber? nasıl kamuoyu oluştu?
neden ne kadar zaman sonra ne gerekçeyle gözaltına alındılar? hukuki miydi?
tutuklama kararı neye dayanılarak çıkarıldı? tutuklandılar mı şimdi yani?
hukuki midir?
şu anda hükümlü değiller ve yargılanıyorlar mı yani?

lütfen çok fazla yorum katmadan bu olayı bana açıklayınız.

teşekkürler...

nuriye gülmen->akademisyen
semih özakça->öğretmen
www.resmigazete.gov.tr
açlık grevi yanlış hatırlamıyorsam eylemin 120. günü gibi başladı.
eylem başladığından beri gözaltına alınıyorlardı zaten. darp belli olmasın diye muayene etmeyen doktor vs. ile ne kadar hukuka uygun, size kalmış.
terör örgütü üyeliği ve tutuklanmamaları durumunda adaletin işleyişine zarar verme ihtimali twitter.com
ölüm orucu ile kimden ne menfaat sağlıyorsunuz vb. saçmalıklarla dolu sorgu ne kadar mantıklıysa o kadar hukuki. kaldı ki zaten adli kontrol ile serbesttiler. gidip imza veriyorlardı her gün.
daha duruşma falan yok, dolayısıyla hükümlü değiller.
az biraz detay falan www.youtube.com
  • müftü  (26.05.17 02:59:52 ~ 03:04:47)
Hukuktan yoksun devletler yasaları daima kendine göre yontar. Adam öldürür; kılıfını bulur ve "hukuki" der.
O yüzden hukuk vs gibi terimlerle olaylara yaklaşmamak lazım.
Fetö dün dosttu ama bugün terörist oldu. İkisi de hukuki!!! Neden? Çünkü günün koşulları öyle gösterdi.

Bu olayı ise açıp öğrenmek en iyisi. Bilmem kaçıncı khk ile atılan biri öğretmen diğeri akademisyen sadece işe tekrar girebilmek için greve gitti. Ama 2. Gezi den korktukları için onları dhkpc li vs yaptılar ki toplumun gözünde masumiyetleri kaybolsun.
Oldu yavrum! Ağzımı açayım hemen terörist olayım! Ne kadar kolay lan!
  • a man alone  (26.05.17 11:28:13)