soru

her şey ne kadar kolay ve her şey ne kadar zor. insanlarla iletişim kurmak neden bu kadar zor, kurabilmek? hayatımda bazı anlar beni çok zorluyor. kimseyle anlaşamadığımı düşünüyorum, kimsenin anlamadığını. bu aşılabilir bir şey mi?

her şey bitsin diye ölmek istiyorum.

sondan başlayalım: ölmek için acele etmeye gerek yok. zaten hepimiz öleceğiz. illa yaşlanmak, hastalanmak falan gerekmiyor. tık diye bir sebepten gidebiliyorsun.

dün bir arkadaşın yakınının taziyesi vardı. köyden çıkmış giderlerken jandarmanın yol kontrolü yaptığını görüyorlar. direksiyondaki ehliyeti olmayan eleman arkadaşıyla yer değiştirmek için hareket halindeki aractan inerken köprüden aşağı düşüyor ve oracıkta ölüyor.

bazen her şey zor geliyor. her şey ve herkes üzerine üzerine geliyor insanın. doğru.

bazen insanlarla ve bazı insanlarla her zaman iletişim kurmak çok zor. herkes herkesle anlaşmak zorunda değil.

varsa kendi eksiğin, yanlışın onlara odaklan; çözmeye çalış. yoksa veya hallettiysen sorunlu yanlarını diğer herkesi boşver...
  • runagain  (25.05.17 23:51:28)
İnanmazsın 20 sn önce son zamanlarda hayatımdan çıkardığım insan sayısını gözden geçirirken acaba sorun bende mi dedim. Sonra hadi ikisinde üçünde bende olsun ya digerleri diyerek karşı tez oluşturdum. Sonra insanlar bir garip olmuş diye de noktaladım.

Soruna gelirsek aşılır elbette. Herkesle iletişim halinde olmana gerek yok. Açtığın duyurular genelde kimse beni anlamıyor, ilgilenmiyor tarzında. İlgi odağı olma isteğinden kurtul. Seni tatminsizliğe götürür.
  • hayde bre  (26.05.17 00:01:41)
aşılır.

  • snape i başından beri tanırım  (26.05.17 00:41:54)
hmm.... nasıl?

  • yuvarlanantencereninkapagi  (26.05.17 00:57:16)
anlaşılmaz falan değilsin, bunu sen de biliyorsun. dönemsel oluyor bu duygular genelde, hormonal ya da psikolojik olabilir, geçiyor, aşılır. dün hayatımda yaşadığım en boktan günlerden biriydi, bugün daha iyiyim. neden? beni seven insanlarla paylaştım sıkıntımı, bana iyi geldiler. sana da bunu öneriyorum.

  • Apocalypse  (26.05.17 01:21:41 ~ 01:30:47)