Evlilerin bekarları düzensiz ve sorumsuz olarak görmesi

Size de denk geliyor mu böyle evliler? Evlenip de bekar arkadaşlarıyla araya mesafe koyan tiplerden sizde de var mı? Bunlara göre evlilik düzenin, doğru hayatım sembolu. Bekarların alayı da pasak içinde yaşayan, düzensiz tipler. Hatta millete evlinin tenkininde bulunan tiplerin çoğu düzenli hayat zamanı gelmedi mi falan diyorlar, salakça değil mi?

Ben bekarım ve tek yaşıyorum, inanıyorum ki çoğu evliden daha tertipli bir evim ve kişisel yaşamım vardır. Bana göre de ütü yapamayacak, bir yumurta bile kıramayacak kadar vasıfsız tipler evlilik meraklısı oluyor erkekler açısından.

Kıskanıyorlar. Evli değilim, tek yaşamıyorum, öğrenciyim ve evlenen arkadaşlarımdan hiçbiri böyle davranmadı. Tam tersine birçoğu evine davet etti. Ben evliyim, sen evli değilsin muhabbeti hiç olmadı. Bu, insanın karşısındakine gösterdiği saygıyla ilgili.

  • dissendium  (25.05.17 16:47:31)
Onların derdi temizlik tertip düzen değil ki, düzenli ve sağlıklı bir cinsel ve özel hayat sahibi olmayı kastediyolar. Temizlik pasak bilmem ne gibi kavramlar, cinsellik kelimesiyle başı hoş olmayanların diline pelesenktir.

  • yaren  (25.05.17 16:54:07)
"cinsel ve özel hayat sahibi olmayı kastediyolar" olay kesinlikle bu. hepimiz otuzbirciyiz evlilerin gözünde.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (25.05.17 16:58:31)
maalesef öyle bir durum var. ki bu zihniyet genelde kadınlarda mevcut

  • gazozailacatmauzmani  (25.05.17 18:03:45)
öff aynen ya fenalık geçireceğim.

benim çalıştığım şirkette tüm çalışma arkadaşlarım erkek, bir ben kadınım. yaşları 20'nin sonları-30'un başları arasında değişen nerdeyse herkes evli. sadece ben ve bir çocuk bekarız. sürekli şunlara maruz kalıyoruz:

-evimiz her daim pismiş.
-evde sürekli alkol içiyormuşuz. o da bira şarap falanmış yani viski olsa gene anlayacaklarmış.
-eve kaçta girdiğimiz, kaçta çıktığımız belli değilmiş.
-evimize sürekli arkadaşlarımız girip çıkıyormuş, kimle ne yaptığımız, kimin nerede uyuduğu belli değilmiş.
-evdeki kediler artık bakmızsızlıktan ve pislikten hastalanacaklarmış. (iki kedim var)
-biz ne yiyormuşuz o evde? yazıkmış, şirketin yemekhanesine söylersek belki bize akşam için yemek ayırırmış.
-evimizi hala polis basmamış mı? (uyuşturucu, fuhuş vs türlü türlü sebepler sayıyorlar)
-zaten tipimden belliymiş, kadın dediğin biraz kendine bakmalıymış, onların eşleri benim işe geldiğim halimle markete bile gitmezlermiş. (makyaj yapmıyorum onu kastediyorlar)

bir de biz hep kampa gideriz. bunların alayı 5 yıldızlı resort oteller zincirlerinde tatil yapıyor. ya da en kötü fransaya gidip eyfel meyfel geziyorlar. neyse bir şey demiyorum herkesin kendi tercihi de yani sonra gelip bana şey diyorlar:
-siz kampta kaç gün yıkanmadınız şimdi? kokmuşsundur.
-ay yaklaşma kesin bitlenmişsindir.
-nereye tuvaletinizi yapıyorsunuz? ortalığa mı, iğrenç.
-uyurken böcekler ısırmıyor mu? gerçi o pislikle böcek bile yaklaşmaz herhalde sizin yanınıza.
-gene kim bilir kaç bira içmişsinizdir, zaten kilo almandan belli.

şimdi bütün bunlar şaka yollu söyleniyor aslında ben de farkındayım. başta şaka bile olsa sinirlerim bozuluyordu. sonra fark ettim ki gerçekten çok kıskanıyorlar lan. bütün akşam evde karılarıyla oturup dizi izliyor çoğu. viskiyi geçtim bir bira bile içemiyorlar ağız tadıyla. çocuk uyanmasın diye müzik açamıyorlar. eve arkadaşlarını çağırıp parti veremiyorlar çünkü hanım kızıyor, kim toplayacak bu evi diyor. kendileri gece gidip arkadaşlarında kalamıyorlar, gene hanım kızıyor. eve bir köpek alma hayalleri var, hanım izin vermiyor. kimisi evliliğinde mutsuz, ama bunu bile söyleyemiyor çünkü hanım.. :(
e hanım da haklı bir yandan.
adam da ne yapsın gelip bana söyleniyor böyle.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (25.05.17 18:14:00)
Gelmiyor, evli yakin arkadasim cok az. Onlar da normal sosyal hayatlarini sürdüyorlar, kimseyle ekstra mesafe koyduklarini gormedim.

Dediginiz insanlarin hayattaki tek amaci/basarisi evlenmektir, sonra bekarlari kücümser, yazik o insanlara. Birey olamadan cift olmaya yelteniyorlar.

Evliyken ev daha zor derli toplu kaliyor, daha cok kisi ayni yasam alanini paylastigindan. Bekarken kendime ait 2 odam vardi, simdi yok mesela. Sevdigi insanla yasamasi elbette güzel bir sey, ama bu hayatiniza düzen (aslinda (bkz: siradanlik ) getirecek diye bir sart yok.

Ben hala arkadaslarimla ya da tek basima tatile gittigim, staj/is yüzünden baska sehirde birkac ay yasadigim, sosyal medyada "yeni evli" paylasimi hic yapmadigim icin üstüne evli ciftlerden baski goruyorum "ne bicim evlisin?" diye.
  • buf-e kür  (25.05.17 18:19:19 ~ 18:23:34)
evli olup da hayat tarzıma bok atabilene denk gelmedim şimdiye kadar. genelde benim çevremde tam tersi bir mobbing söz konusu :)

bu arada @istanbul kanatlarım altında okurken ben darlandım. son paragraf üzerinden kontra ataklar gerçekleştirerek hayatlarının ne kadar boktan olduğunu yüzlerine vururdum ben olsam.
  • yuto  (25.05.17 19:00:10)
Klişe geyik açıyorlar. Bu kadar kafaya takılacak bir şey değil.

  • arnold schwarzeneger  (26.05.17 09:31:49)