GreenCard Basvuru - Es Is Durumu

Cok kisa bir sure once uzun sureli kiz arkadasimla evlendim, tam ikimiz adina da DS260 doldurup yollamayi dusunuyordum ki aniden isten ayrilmak zorunda birakildi kendisi.

En gec 2-3 hafta icerisinde is bulacagina eminim. Formu issiz seklinde doldurmak yerine is bulmasini 2-3 hafta bekleyip oyle doldurmak mantikli mi?

Case numaramiz pek dusuk degil +15000lerde, Subat gibi mulakata cagrilmayi umuyoruz.

Turist vizesi degil ki bu, Amerika'ya gidip yerleseceksiniz. Turkiye'deki isin onemli oldugunu zannetmiyorum.

Hayirli olsun bu arada, insallah gonlunuze gore olur.
  • enaz3kedi  (25.05.17 05:37:24)
benden tavsiye: özellikle amerikan vize uygulamalarında kesinlikle yanlış beyanda bulunmayın. bugün bu saat itibariyle işsizse işsiz olarak beyan edin. sonra görüşmede sorarlarsa başvururken işsizde sonra işe girdi dersiniz

  • KidLazer  (25.05.17 09:55:03)
case numarası 15000 lerde olup nasıl düşük olmuyor efendim? Son 2 senede bir şey değişti mi bilmiyorum ama 15000 gayet iyi bir rakam. Formu 2-3 hafta sonra doldurmanın herhangi bir sıkıntıya yol açacağını hiç sanmıyorum. Benim case no 36bin falandı benzer bir durumdan kaynaklı 1-2 ay geç doldurmuştum. Case no'dan kaynaklı haziran ya da temmuz'da ancak girebilmiştim mülakata ama. Case no bulletin'de yayınlandığında form işlemden geçirilmişse mülakata çağırıyorlar. Formun işlemden geçme süresini tam hatırlayamadım şimdi ama bir iki ay diye sallayasım var. Green card forumlarına yazın bence bunu ama ds260 zaten daha yeni açılmadı mı? İlk gün doldurmayınca bir şey olmuyor çok acele etmeyin tam olsun düzgün olsun. İnsanlar mülakat tarihini geç almak için geç dolduruyor hatta işleri vs oluyor. Ama riske de atmamak lazım tabi.

Bu arada işsiz olarak girseniz de bir şey olacağını sanmıyorum işe eğitime vs bakmıyorlar ki hiç.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (25.05.17 10:04:38)