Eve köpek alacağım ama

Çok titiz, temizliğe aşırı önem veren biriyim. Yalnız yaşadığım için naz geçirecek kimse olmayınca çok dikkat ediyorum bu konulara, kimseye muhtaç olmamak için. Ancak köpekleri de çok seviyorum. Sizce eğitebilir miyim onu? Halının üzerine tuvalet yapma, koltukları paramparça etmek gibi durumlar söz konusu olur mu?

Ya ingiliz bulldog ya shar pei ya da chow chow alacağım.

çok çok büyük olasilikla eğitemezsiniz.

eger gerçekten çok titiz biriyseniz, almayin bence.
  • for the record  (23.05.17 11:36:06)
Evde kedi köpeğin ne işi var yav. Sevme demiyorum bak

  • klar  (23.05.17 11:38:36)
Bebekken yapar. Yetişkin hale gelince, yaşam alanına içgüdüsel olarak çiş kaka yapmaz (Tabi, bunu becerebilmesi için, her gün aynı saatte dışarı çıkarıp gezdirmen gerekir)
Cinsini yazdığın 3 köpek cinsi de en zor eğitilebilir köpeklerdendir. Öyle ki, bu konuda sıralama yapsan ilk üçe girerler.

  • oguz altun  (23.05.17 11:41:51)
köpeğin cinsinden bağımsız olarak, niye özellikle belirtme gereği duydunuz onu da anlamadım ya neyse, daha önce köpek beslemediyseniz eğitemezsiniz. yavruluktan erişkinliğe gerçekten adanmışlık ister çünkü köpek eğitimi, üstelik ne kadar deneyimli olursanız olun, yavruyken o dişler kaşınacak minderler parçalanacak, o halı çöpü boylayacak. bu acemilikle hiç olmaz, lütfen heves uğruna almayın.

  • evde liyakat kalmamis  (23.05.17 11:41:55)
Çiş kaka yapmıyor da, mesela dişi alsan regl oluyor çaresi yok. Poposunu değdirdiği yer kan oluyor. Erkek alsan da aşırı hareketli olur. Titizsen bilemiyorum, sinir hastası olabilirsin.

  • ekaterina  (23.05.17 11:43:23)
Hayvan günün büyük bölümünde tek kalacaksa muhtemelen sıkılıp terlikleri kabloları kemirecek, halıya işeyecek, bulduğu gazeteyi parça pinçik edecek vs....

Sürekli dibinde olacaksan göz hapsinde tutulabilir, yavruluktan bir müddet sonra eğitilebilir ama 8de çıkıp 6da eve geleceksen köpek değil kedi al. Hem köpeğe yazık olur hem de dediğin gibi çok titizsen sana yazık olur. Köpekler, özellikle de yavru köpekler malesef temiz, tertipli, bakımı kolay hayvanlar değiller. Yavru köpek alırsan en az 6 ay ciddi eğitim veremezsin zaten. Yani en az 6 ay boyunca evin anası ağlayacak. Sen de muhtemelen o kadar dayanamayıp aldığın yere geri götüreceksin.
  • duru arsnova  (23.05.17 11:44:21)
Eve kopek almak nedir? Kopek dedigin evde duracak canli degildir. Eve akvaryum falan alinir belki kopek degil. Ustelik bebek gibi bakimi var onun. Egitemezsen ne olacak uyutacak misin sokaga mi atican.

  • Traveller  (23.05.17 12:07:49)
ben de ne kadar çok istesem evde köpek, kedi beslemek düşünüldüğünden daha zor ve büyük sorumluluktur. sen de yalnız yaşadığın için en başta hevesle her gün dışarı çıkarsan bile bir müddet sonra işkence haline gelebilir yada ani bir olay olur ve eve o gün gidemezsen köpekle ilgilenecek kimse olamayacak.
bence evcil hayvan demek hiçbir zaman büyümeyecek bebek gibidir ve ne kadar eğitilirse eğitilsin sana hep muhtaç olacak. seviyoruz diye bencil olmamamız gerektiğini düşünüyorum.

  • evrimini tamamlamis hamambocegi  (23.05.17 12:22:36)
titizsen alma pişman olursun. kedi köpek vb hayvanlara bakmak azda olsa rahatlık istiyor. kedi bile ne kadar titiz olsada istenmeyen kazalar olabiliyor tüyüne yapışıyor vs. soğursun hayvandan. o yönden bir şey olmasa bile salyası tüyü olacak titiz insanlar için çok zor.

edit: hiç büyümeyen bir bebek gibi düşün +1
  • yue  (23.05.17 12:37:26 ~ 12:38:35)