Arkadaşlık sitelerinden sevgili bulmak

Ben normalde kendimi koruma içgüdüsüyle dışarda tanımadığım insanlara hiç bir şekilde gülümsemediğim ve iletişim kurmayı da pek sevmediğim için gerçek hayatta pek şansım yok birileriyle tanışabilmek için. Kurslara vs de gidiyorum ama artık katılanlar benden küçük olmaya başladı yaş ilerledikçe.

Daha önce internetten sevgilim oldu, oldukça da uzun sürdü ama maalesef ayrıldık. Ama arkadaşlık sitelerinden değil de farklı ortak noktalarımızın olduğu farklı yerlerden. Bu arkadaşlık sitelerinden gerçekten sevgili edinilebiliniyor mu? Şöyle bir baktım da kriterlerimi karşılayan pek bir insana rastlamadım. Kriter dediğim de ev, araba falan değil; benimkine yakın iyi eğitimli, dinlere inanmayan, sigara içmeyen vs bir insan. Ben mi çok seçiciyim diyeceğim ama asgari koşullar da sağlansın artık. Saçmasapan bir ilişki de istemiyorum, olacaksa düzgün birileriyle olsun.

Ben giriyorsam benim gibi başka düzgün insanlar da vardır diye düşünüyorum ama henüz rastlayamadım. Siteye girer girmez yüzlerce mesaj geliyor ama yazışarak anlaşıldığı için imla hatalarına dikkat edilmediğini gördüğümde sohbet etmek için bile cevap veresim gelmiyor. Böyle böyle seçenekler iyice daralıp kimse kalmıyor.

Akışına bırakıp olacaksa olur olmayacaksa olmaz demek de istemiyorum çünkü daha önce de akışına bıraksaydım 33 yaşında hala sevgilisi olmamış, erkekleri hiç tanımayan birisi olacaktım.

Bu aralar iyice taktım bu duruma zaten, ömür boyu yalnız kalacakmış gibi hissetmeye başladım. Kısacası bu siteler vakit kaybı mı?

Bazen evet, bazen hayır.

Sana mesajda bahsettiğim kişi ile Swarm'da tanıştık biliyor musun. Anlayabiliyor musun?

Direk kafası seks olan da var, direk seks bekleyen de var. Normal, duygulu, sırf sevgili edinme amaçlı girenler de.

Fakat olasılığın çok düşük, sevgili bulma. Geneli fuckbuddy arar.
  • MaNOfTheYear  (21.05.17 19:51:52)
"düzgün" bir iliski istiyorsan, dogmamis cocuga don bicmeyi birakman gerekiyor. iliskinin dogal akisi şöyledir, birisi ile tanisirsin, birlikte vakit gecirirsin, sonra birseyler kipirdanirsa temaslar başlar öpüsme sevisme, sonra hop sevgili oldunuz, sonra baktınız o kadar güzel gidiyor ki hersey, lan niye ayni evde yasayip tek kira vermiyoruz ki, pazarlari da birlikte uyanip kahvalti yapariz hem diyorsunuz, sonra evlilik, sonra boşanma.

birisi ile "sevgili olmak" üzere tanisma fikri bu döngüye aykiri. hele internetten tanıstıgın arkadasin hakli olarak beklentisi bir an önce sonuca gitmek, aradaki tüm bu romantik "özel" kısımları yaşamasına gerek yok.

sen sevdigin hayati yaşa, mutlu oldugun sekilde vakit gecir. başkasi da senin yaptiklarini yapmaktan keyif aliyorsa, bir sekilde bulusursunuz. evet en başa geldik, hayati akışına birakmak lazim. hayat sen istemesen de akacagi yere akiyor.
  • cunnilinguist  (21.05.17 20:24:23 ~ 20:26:41)
Edinilebiliyor sevgili evet, hatta su ara bende sansimi deneyecegim oyle bir platformda <3

  • bruceandwayne  (21.05.17 20:45:36)
Arkadaşlık sitelerindeki profiller çöp suyu gibi. "slm bayan tanısalımmı"dan öteye gidemezler.

Sözlük çok bozmasına rağmen (Anti Klişe Timi gelmez umarım) yine de bu arkadaşlık sitelerinden bir nebze daha iyi.

İnternetten sevgili bulunmaz demiyorum, muhakkak bulunur. İki sevgilimle de internetten tanışmıştım, hele birisi unutulmazım oldu. Ama bunun için sadece internete bel bağlamamak gerekir. Bu yüzden hobilere, kurslara, yeni insanlarla tanışmaya elverişli etkinliklere devam. :)
  • yirmisantim  (21.05.17 21:04:26)
Online Dating genellikle kısa vadeli ilişki beklentili bir ortam. Az sayıda uzun ilişkiye "gerçekten" niyetlenenlerden birini denk getirmek istiyorsa bir kadın, seçiciliğini düşürmek zorunda. Yani gerçek hayattaki 5/10'luk kızın 7/10'dan düşük erkeğe burun kıvırması sanal dünyada mümkün değil. Başta da dediğim gibi, "gerçekten" uzun vadeli ilişki arıyorsa.

  • arnold schwarzeneger  (22.05.17 10:22:58)
karşında ki insanın ister sanal,ister reel hayatta olsun ne isteigini kavrayabilmen için biraz onunla zaman gecirmen veya ona bu şansı vermen gerek.ben hep doğru ve seviyeli ilişkiler aradım vakti zamanında bulmuşluğum ve sevgili olmuşluğum da var.kimi seks ister kimi ciddi ilişki ister.doğru insanın nerde karsına cıkacagını bilemezsin.misal benim en yakın arkadaşım okey sitesinde tanıştıgı kızla evlendi şimdi mutlular 5 yasında cocugu bile var.şahsi fikrim sanala fazla bulaşma önümüz yaz,sosyalleşmeye bak ve bu sevgili konusunu kasma gerisi inan kendiliğinden gelir.

  • siyahbeyaz1903  (22.05.17 22:04:21)