Avokado ile ne yapayım?

Salata yaparım diye aldım da salata yapmadım. Bozulmasın şunlar. İki tane car nasıl değelendireyim?

Alkollu içecek olursa o da olumlu!

Teşekkür

Guacamole yap

  • duru arsnova  (21.05.17 13:26:05)
İçecek hiç duymadım ama tatlı yapılabilir. Browni tarifleri bile var avokadolu.

  • turk kizi  (21.05.17 13:26:14)
Tost yapabilirsiniz

  • theworldismine  (21.05.17 13:26:18)
Ben şöyle bi' şey yapmıştım, tavsiye ederim =)

i.hizliresim.com
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (21.05.17 13:27:29)
Tuz karabiberle yiyemiyorsan yüzüne ya da saçına maske yapabilirsin

  • stiletto heel  (21.05.17 13:33:15)
Öylece dilimleyip ye işte.

  • Lim5  (21.05.17 13:37:51)
burritonun yanında ye.

  • kurnaz  (21.05.17 13:46:27)
yurt dışında fakir tereyağı olarak geçen bir besin avakado ama ülkemizde bana göre haddinden pahalı yiyecekler sınıfında

diğer taraftan tatlı mı tuzlu mu tüketmek istersin? neredeyse her karışıma gidiyor ve tat vermek yerine biraz kıvam biraz yağlı bir doygunluk veriyor tatlara

ben tatlı için muz ceviz bal varsa yaş hurma vs ile karşıtırıp duvar tırmanma formülü yapmıştım

tuzlu için ise az yoğurt z.yağı sarımsak tuz varsa az maydanoz vs vs işte aklına ne gelirse doldur o da etimek vs üzerine sürünce efsane oluyor ya da cipsle.
  • hamburabi kanunundaki bug  (21.05.17 13:46:28)
1 avokado için, yarım çay kaşığı tuz, yarım çay kaşığından biraz fazla karabiber, bir tatlı kaşığı limon suyu, biraz fesleğen, 2-3 ceviz. Hepsini blenderdan geçir. Cevizler kıtır kıtır kalsın istersen en son koy. Kızarmış ekmeğin üzerine sür, ekmeğin üzerine dilimlenmiş haşlanmış yumurta koy, biraz da karabiber.

  • irene  (21.05.17 13:47:41)
hocam ekmegi kizartiyosun tereyagi suruyosun varsa ince bir katman vegemite suruyosun yoksa hafif tuz serpistiriyorsun, sonra ustune karabiber ekip yiyorsun. Bunun uzerine varsa keci peyniri olur yoksa beyaz peynir de olabilir. Ama peynir isi optional.

  • tezek  (21.05.17 13:48:36)
Avokadoyu sarımsak domates limon tuz varsa cevizle karıştırıp kızarmış ekmeğin üzerine sürüp yiyebilirsiniz.

Yukarıda dendiği gibi omletin yanına da cok besleyici olur.
  • sopiro  (21.05.17 13:59:54)
Makarna sosu yapıyoruz biz avokadoyla. Ceviz ve parmesanla çok güzel oluyor.

  • ms brownstone  (21.05.17 16:46:55)