Bu kedi yasar mi?

1 aylik falan sevimli bi kedi vardi. Uzerine parke tasi atip kacmis ufak cocuklar. Mahalledeki diger ufakliklar bana getirdi. Ben de levente bi veterinere getirdim. Kafasinda birsey yok ama govdesi ezik yavricagizin. Zor nefes aliyor. Hic inlemiyor. Veteriner hemen ilgilenelim ama durumu cok ilerlemis. Bir umut gerekenleri yapalim. Atesi de 35 altina dusmus dedi.

Benden ucret almadan gonderecek gibiydi cunku pek umudu yontu. Ben tum sanslari zorlasin diye muayene ucretini odemek istiyorum birakip gitmis olmayacagim. Takipteyim. Yasarsa ne ala, once yasatalim, kirik cikigina sonra bakariz dedim. Kendisi de aynisini soyledi. Odemeyi yaptim ben de bilerek.

Parasi pulu onemli degil, soylemesi ayip 100 tl verdim zaten. O mesele degil de, sizce ne de olsa olur bu diyip ilgikenmemezlik yapmazlar degil mi? Serum vericem, ic kanama varsa durdurmak icin ignesini yapicam, atesini normale cekmeye calisacagim. Takipte kaliriz haberlesiriz dedi. Umarim olmaz ama kaybedersek de haber verecegim dedi.

Yasasin cok istiyorum. O durumdaki bir hayvanin yasama sansi nedir sizce? Agzindan salyalari falan da akiyordu.

O ufak çocukları yetiştiren ebeveynler de bir taşın altında kalıp ezilseler keşke.

Umarım yaşar ama zor. Kıyamam yavrum benim.
  • Lim5  (20.05.17 20:30:15)
İmkanın varsa yavrunun yanında dur, tatlı bir sesle ve onu yumuşak yumuşak dokunarak güç verebilirsin. Ben buna çok inanıyorum. Bu şekilde bi oğlan kurtardık, şimdi 2 yaşında ve maşşallahı var, bebek gibi yatıyo kucağıma, bana çok bağlı...

İmkanın varsa yap bunu, hem gerçekten takipte olup olmadıklarını da görmüş olursun.
  • yaren  (20.05.17 21:05:58)
hangi sehir?

  • elbar  (20.05.17 22:09:25)
belli olmaz kediler oldukça dayanıklı olabiliyor.
ateşinin düşmesi pek iyiye işaret değil. bekleyip görmek dışında bir çare yok. sık sık veterineri arayarak-ziyaret ederek boşlamamalarını sağlayabilirsin.

  • orpheus  (21.05.17 00:22:32)
Kedi yasiyor. Yemek de yemis bu sabah. Sadece sag arka ayakta kirik varmis rontgensiz ilk teshiste. Atesi 36.7'ye yukselmis. Yasam fonksiyonlari daha da normallesince kirik tedavisine basmayacagiz.

Tamamen iyilestirirsek esim de sahiplenmemizi istiyor. Heo beraber dua edelim iyilessin duyuru :)
  • evrenos gazi  (21.05.17 13:57:50)
Kuvezde duruyor bugun. Vakit ilerledikce iyiye gidiyor gibi.

  • evrenos gazi  (21.05.17 13:58:20)
cok sevindim, umarim size sans getirir.

  • elbar  (22.05.17 17:31:57)