Rüyalarınız Gerçek Oluyor mu?

Merhaba rüyaların tersi çıkar derler. Peki durum ne tersi düzü bir şey çıkıyor mu? Yoksa gördüğünüzle kalıyor musunuz?

Lisede gizliden sevdiğim kızla aynı üniversitede okuduğumuzu rüyamda görmüştüm tercih zamanlarındayken. İkimiz çok alakasız yerleri yazmamıza rağmen nasıl olduysa aynı şehre düştük ünide. Rüya tuttu yani

  • prens zuko  (17.05.17 22:07:11)
'rüyaların tersi çıkar' olayını şöyle açıklıyor gustav jung: günlük hayatımızda dengesizleştiğimiz zaman içgüdülerimiz, beynimiz rüyalarımızda bizi dengelemeye çalışır. yani rüyamızda gördüğümüz şeyin aksi yönde aşırı gitmiş olabiliriz. bunu tabi kendi kendimize fark etmemiz biraz güç olur. ama dikkatli bir şekilde rüyalar analiz edilirse gerçek hayata dair bu tarz çıkarımlar yapılabilir.

(bkz: carl gustav jung)

not: ayrıca bütün rüyalar anlamlı değildir. yani yeri geliyor yarı uyuklarken duyduğumuz bir ses, havanın sıcaklığı, elimize çarpan rüzgar rüyamıza yön verebiliyor.
  • idexo  (17.05.17 22:11:37 ~ 22:13:55)
Rüyalarım gerçekleşseydi dünya salvador dali tablosu gibi olurdu. Hayır gerçek çıkmıyor ama bazen sembolojiler tutuyor.bir ara hep balık görürdüm sonunda beklemedimiz bir para geldi ve ev aldık 3 yıldır balık görmuyorum.balık para derler bu arada.

  • delicevat  (17.05.17 22:18:44)
Rüyayı gorende değil yoranda derler.ben hep iyi şeyler olacak diye yorumlarım.ama 2 gün önce gördüğüm rüyanın çıkması isterim :D

  • brnbrs  (17.05.17 22:34:47)
o sözü korkunç rüyalar görenleri avutmak için uydurmuşlar.
rüyanın ne tersi ne düzü çıkar.
ama örneğin gece uyuyamadın, yataktan kalkıp bastın çizi'yi, bastın zeytini, tekrar yattın.
uykunda dil damak yapışmış, rüyanda lıkır lıkır su içiyorsun.
uyandın, kalktın, su içtin.
işte rüyan gerçek oldu.
  • filteria  (17.05.17 22:38:31 ~ 22:40:17)
bugün rüyamda gördüğüm arkadaşı 4-5 sene tekrar okulda gördüm. hiç iletişimimiz falan da kalmamıştı. nasıl oldu ben de anlamadım.

  • doxanikee  (17.05.17 22:51:54)
@cureforlove +1

ama bir rüyam birebir çıkmıştı. kazandığım üniversite. hayırlı olmadı o ayrı.

bir defasında da kaybettiğim bir şeyi bulmak için, bir kayıp bulma rüyası gibi bir şey vardı onu okuyup uyumuştum ve rüyamda tam yerini gördüm. sabah kalkıp, elimle koymuş gibi aldım. ki aslında elimle koymuştum. unutmuştum sadece tamamen.
  • runagain  (18.05.17 00:11:51)