Kedi neden böyle yapıyor ?

İki haftadır yatak, yorgan, çekyat falan her yere işiyor. Kendisine yatak aldım dün. Ona da işedi.

Çakal eskiden kanepede uyurdu şimdi oralara işediği için yerlerde uyuyor.

Kedim 9 aylık erkek. Sanırım kızgınlık dönemindeki koku bırakma olayı ayaktayken püskürtme şeklinde oluyormuş. Bizimki baya oturarak işiyor sonra da patisiyle kapatmaya çalışıyor. Yatak çekyat silmekten öldüm, zira ev umumi tuvalet gibi kokuyordu.

Mamasını değiştirdim acaba o yüzden mi?

Koku bırakma olabilir.

  • himmet dayi  (17.05.17 18:23:19)
@krem evet kısırlaştırmanın zamanı gelmiş olabilir de bi torun görmeden kısırlaştırmak istemiyorum.

  • kaderimse np  (17.05.17 18:44:55)
@krem kedimi sahiplenmemde büyük emeği olan, benim için özel birine yavrusunu ona vereceğime dair söz vermiştim.

  • kaderimse np  (17.05.17 19:00:34 ~ 19:01:06)
Idrar yolları enfeksiyon kapmış olabilir kızgınlık döneminde olabilir psikolojisi bozuk olan kediler de yapıyor bunu evde tüm gün yalnız olan ilgi görmeyen ya da bir odaya kapatilan falan.

  • kaderdeki bekir  (17.05.17 19:45:28)
Bence hiç beklemeyin kısırlaştırın size bembeyaz erkek bir yavru ben vereyim. kardeş kedilerimiz 7 aylıkken kısırlaştırmaya gittiğinde hamile olduğunu öğrendik 9 aylıkken doğum yaptı. şu an 2 haftalıklar. 2 aylık olunca söz verdiğiniz kişiye verebilirsiniz. çiftleştirme hatasını bir kere yaptım. 6 yavrumuz oldu. zorla sahiplendirdim. annemlerde olan 2 kardeş de biraz büyüsünler öyle kısırlaştıralım diye beklerken 4 tane sürpriz oldu. İnanın çok güzel ama maddi manevi yıpratıcı bir süreç. Koltukları acilen yıkatmazsanız o koku gitmiyor. Ben biraz geciktirdim. tamamen gitmedi koku.Acilen kısırlaştırın ve koltukları yıkatın.

  • i am a legal alien  (22.05.17 11:35:43)
@legal Sahiplendirme konusunda sıkıntı çekeceğimi düşünmüyorum cins kedi olduğundan dolayı. Yavruları için sıraya girmiş bi sürü tanıdık var ama dediğiniz gibi kısa zamanda eş bulamazsam kısırlaştıracağım. Teklifiniz için teşekkür ederim fakat yavrunun benim kedimin yavrusu olması gerekiyor.

  • kaderimse np  (23.05.17 05:07:56)
Hocam benim de cins dişi bir kedim var, 11 aylık falan. Kısırlaştırmamı öneriyor herkes, bi kere yavrulasın öyle kısırlaştırayım diyodum ama sanırım hemen kısırlaştıracağım

  • Fusha  (15.08.19 22:14:41)